Bornova'da Faruk Beşok görevde - BasketFaul.com

Bornova'da Faruk Beşok görevde

04-11-19 18:38
Bornova Belediyesi'nde antrenörlüğe Faruk Beşok getirildi. Bilindiği gibi Bornova'da Zafer Aktaş, yönetimle anlaşıp Bahçeşehir Koleji'ne gitmişti.

Faruk Beşok için düzenlenen imza törenine Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ da katıldı. Beşok daha önce TBL'de Düzce Belediyesi ve Mamak Belediyesi'nde görev yapmıştı. 


Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, temel hedeflerinin genç yetenekleri ortaya çıkarıp Türk basketboluna kazandırmak olduğunu söyledi. Bornova’nın bir sporcu kenti olduğuna dikkat çeken Başkan İduğ, “Bizim Bornova Belediyesi olarak ilk tercihimiz aşağıdaki yetenekleri yukarıya taşımak. Bu amaca doğru yürürken, Faruk Beşok gibi Bornovalı değerlerin içimizde olması, bize katkı koyması kadar güzel bir şey yok” dedi. 

Bahçeşehir Koleji’yle anlaşan Zafer Aktaş’ın da uyumlu bir çalışmayla başarılı olduğunu dile getiren Başkan İduğ, “Zafer Aktaş’a da yeni görevinde başarılar diliyorum. Pasta keserek, el sıkışarak gitti. Süper Lig’e Bornova’dan giden bir hocamız var. Bu da çok güzel bir şey” diye konuştu.
 
Faruk Beşok da doğup büyüdüğü kent olan Bornova’dan baş antrenörlük teklifinin gelmesinin gurur verici olduğunu belirterek, “Biz, bir çok gence milli takımları gören sporcular olarak ön ayak olduk. Bornova’nın gençlerine en iyi şekilde hizmet etmek en büyük amacımız olacak” diye konuştu.

Yorumlar Okunma: 4011