Gaziantep, Orman'a fark attı - BasketFaul.com

Gaziantep, Orman'a fark attı

02-11-19 22:49

 İSTATİSTİK:

ING BSL 6. haftasında Ormanspor'a konuk olan Gaziantep Basketbol karşılaşmayı 59-83 kazanarak 4 maçlık mağlubiyet serisini noktaladı. Üç sayı çizgisinden çok yüzdeli oynayan Gaziantep'in 42 sayısı üçlüklerden geldi (14/28). Asistler de ise 9-24 farklı üstünlüğü istatistiklerde dikkatleri çekti.

Ormanspor'un ilk beşi Charlon Kloof, Elmedin Kikanovic, Caner Ercan, Luka Babic ve Chris Warren iken Gaziantep'in ilk beşi ise Jamelle Hagins, Orhan Hacıyeva, Andrew Crawford, Jason Rich ve Can Uğur Öğüt şeklindeydi.

Ormanspor karşılaşmaya daha istekli başlayan taraf olsa da Gaziantep arka arkaya üçlüklerle ilk dakikalardan skor üstünlüğünü eline aldı. Hagins ve Orhan Hacıyeva ikilisi ile iyi başlayan Gaziantep, rakip savunmadaki boşlukları bularak her seferinde skor bulmasını bildi. Hücumda topları bitirmekte zorlanan Ormanspor'ıun imdadına Kloof ve Kikanovic yertişti. İlk çeyrek 16-22 Gaziantep üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe daha iyi savunmayla başlayan Ormanspor, Cevher Özer'le içeri katederek skor buldu. Rakibinin kendisine yaklaştığı anda oyuna tekrar Orhan Hacıyeva'yı sokan Gaziantep, skor üstünlüğünü elinde tutmmaya devam etti. Kloof ve Warren ikilisinin alley-oop ile Ormanspor 04:53 dakika kala farkı 1'e çekse de savunmadaki eksikleri Gaziantep iyi kullanarak skor üstünlüğünü korumaya devam etti. Son bölümde Ormanspor doğru şutlar kullansa da isabet bulamadı. Gaziantep ise farkı çift hanelere kadar çıkardığı ikinci çeyreği 27-39 önde tamamladı.
Ormanspor ilk yarıda 1 üçlük isabet ettirirken (1/9), Gaziantep 7/15 isabet yüzdesiyle oynadı. Asistlerde ise 4-13 Gaziantep farklı önde tamamladı.

Üç sayı çizgisinden yakaladığı ritmi üçüncü çeyrekte de sürdüren Gaziantep, farkı 20'ye kadar çıkardı. Skor farkının yanına Ormanspor'un basit top kayıpları da eklenince rakibinin gerisinde kalmaya devam etti. Bu çeyrekte 6 üçlük isabet ettiren Gaziantep, karşısında Ormanspor sadece 1 üçlük kaydedebildi. Üçüncü çeyrek 40-63 Gaziantep'in farklı üstünlüğüyle geçildi. 

Christmas'la son çeyreğe kötü başlayan Ormanspor, teknik faul sonrası Kikanovic'i oyuna aldı. İlk dakikalarda iyi savunmayla rakibini top kaybına zorladı. Ancak devamını getirmekte zorlanınca farkın açılmasını önleyemedi. Farkın da etkisiyle bu dakikaları zorlanmadan geçti ve karşılaşmayı 59-83 kazanarak 4 maçlık mağlubiyet serisini noktaladı.

Öne çıkanlar
Ormanspor: Elmedin Kikanovic 16 sayı-8 ribaund, Charlon Kloof 11 sayı, Chris Warren 6 sayı
Gaziantep Basketbol: Orhan Hacıyeva 17 sayı-6 sayı, Andrew Crawford 16 sayı, Can Uğur Öğüt 11 sayı

Yorumlar Okunma: 1518