TOFAŞ harika oynadı, Galatasaray'ı 112 sayı atarak yendi - BasketFaul.com

TOFAŞ harika oynadı, Galatasaray'ı 112 sayı atarak yendi

02-11-19 20:31

İSTATİSTİK:

Basketbol Süper Ligi 6.haftasında Tofaş sezonun en iyi oyununu sergileyerek Galatasaray Doğa Sigorta'yı  Galatasaray'ı 112-93 yendi.

Tofaş maça Berk-Mejia-Lojeski-Williams-Muhsin beşi ile başlarken Galatasaray Webster-Yiğit-Harrison-Moore-Auguste beşi ile başladı. İki koç da uzun oyuncularını çember altı etkinlikleri kuvvetli olan isimlerden yana kullanırken Galatasaray savunmada Muhsin'i Auguste, Williams'ı da Moore üzerine vererek başladı.

Tofaş Mejia ve Lojeski ikilisinin skorlarıyla oyunda üstünlüğü alırken Devin Williams'ın pota altında Moore'a karşı üstünlük kurmasıyla oyunda kontrolü tamamen ele geçirdi ve skorda 20-9'luk üstünlüğü yakaladı. Çeyreğin bitimine 2.28 kala Orhun Ene hakemler tarafından diskalifiye edildi ve Galatasaray geçiş hücumlarında Auguste'u çok etkili kullanarak oyuna denge getirdi. Tofaş ilk çeyreği 26-21 önde kapattı.

Galatasaray ikinci yarıya Whittington'ın hem tepeden bulduğu üçlük hem de önce sağ tarafta ardından da sol tarafta oynadığı iki post-up oyunundan iyi sonuç aldı ve iç-dış dengesini iyi kurdu. Tofaş bu bölümde Mejia ile skor üstünlüğünü elde tutarken önce Muhsin'den ardından da Williams'dan skorlar bulunca oyun üstünlüğünü de elden bırakmadı. Lojeski'nin çeyrek sonunda bulduğu üçlük ile devreye 54-46 önde girdi.

Tofaş üçüncü çeyreğe çok hızlı başladı ve Berk Uğurlu - Sammy Mejia ikilisinin skorlarıyla 12-4'lük seri yakaladı ve farkı 16 sayıya kadar çıkarmayı başardı (66-50). Galatasaray buna cevap olarak Whittington-Moore beşine döndü ve Harrison-Whittington ikilisinin hücumdaki etkinlikleri ile farkı tek hanelere indirmeyi başardı. Ancak Tofaş Lojeski'nin dümene geçerek hem skor bulması hem de ceza atışları için doğru isimleri bulmasıyla aradaki farkı tekrar çift hanelere çıkardı. Tofaş son çeyreğe 82-69 önde girdi.

Galatasaray son çeyreğe Webster'in etkili oyunu başladı. Tofaş ise hücumda topu iyi paylaşmaya bu çeyrekte de devam etti ve tüm oyuncular bu çeyrekte de skora katkı yapmayı başardı. Lojeski'nin kenara geldiği bu bölümde Berk Uğurlu ve Devin Williams sazı eline alan isimler oldu. Tofaş bu çeyrekte de Galatasaray'ı yanına yaklaştırmadı ve yüksek yüzdeyle oynadığı günde rakibini 112-93 mağlup etmeyi başardı. 

TOFAŞ asistte 31-21 üstünlük sağlarken 12 üçlük isabeti buldu.

Öne çıkanlar...
TOFAŞ: Matt Lojeski 22 sayı (4/7 üçlük), 7 ribbaund, 7 asist, Sammy Mejia 21 sayı (3/6 üçlük), 6 asist, Berk Uğurlu 18 sayı (4/6 üçlük), 3 ribaund, 7 asist, Devin Williams 25 sayı, 5 ribaund, 2 asist, Barış Ermiş 11 sayı, 2 ribaund, 7 asist

Galatasaray Doğa Sigorta: Tai Webster 19 sayı, 3 ribaund, 6 asist, Aaron Harrison 14 sayı, 2 ribaund, 3 asist, Zach Auguste 24 sayı, 5 ribaund, 3 asist, Greg Whittington 11 sayı, 4 ribaund, 2 asist

 

 

Yorumlar Okunma: 1703