Efes'in 4 maçlık serisine Panathinaikos son verdi - BasketFaul.com

Efes'in 4 maçlık serisine Panathinaikos son verdi

31-10-19 21:42

İSTATİSTİK: 

THY Euroleague 6. haftasında Anadolu Efes, Panathinaikos deplasmanından 86-70 mağlubiyetle ayrıldı ve 4 maçlık galibiyet serisi sona erdi

Fredette'nin üçlükleriyle ev sahibi ekip Panathinaikos maça farklı başladı. Shane Larkin'in devreye giremediği dakikaları iyi değerlendirerek farkı çift hanelere kadar çıkardı (20-10). Son böümü Krusnoslav Simon ile iyi geçiren Efes, farkın açılmasına izin vermedi. İlk çeyrek 24-19 Panathinaikos'un üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe Micic ve Larkin ikilisiyle daha iyi başlayan temsilcimiz Efes, 05:53 dakika kala farkı 1'e çekti (29-28). Panathinaikos, ribaundlarda üstünlüğü eline alsada isabet bulamayınca farkı açma şansını iyi değerlendiremedi. İkinci çeyrek 42-38 Panathinaikos'un üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe Larkin'in üçlüğüyle Efes iyi başlasa da devamını getirmekte başarılı olamadı. Eline gelen fırsatları iyi değerlendiremiyen temsilcimiz skorun gerisinde kalmaya devam etti. Ancak çeyreğin ikinci yarısında Singleton ile yüzdeli geçiren Efes, 06:33 dakika kala skora dengeyi getirdi (46-46). Kalan bölümde Efes öne geçse de rakibine reaksiyon göstermekte zorlandı. Micic'in özellikle gününde olmaması Efes'i çok zorladı. Üçüncü çeyrek 63-54 Panathinaikos'un üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe Rice'in üçlüğüyle başlayan Panathinaikos farkı da çift hanelere çıkardı. Efes'in hücumda istediğini sahaya yansıtmakta zorlanınca farkın açılmasını önleyemedi.Papapetrou ve Rice ikilisinin etkili performansıyla Panathinaikos sahadan 86-70 galibiyetle ayrıldı

Öne çıkanlar
Panathinaikos: Tyrese Rice 18 sayı, Ioannis Papapetrou 14 sayı
Anadolu Efes: Shane Larkin 28 sayı, Chris Singleton 13 sayı - 11 ribaund
 
 

Yorumlar Okunma: 1273