Tek yenilgisiz takım: Barcelona - BasketFaul.com

Tek yenilgisiz takım: Barcelona

31-10-19 00:51

 İSTATİSTİK

THY Euroleague 5.haftasında henüz galibiyeti olmayan Valencia'yı konuk eden namağlup lider Barcelona, zaman zaman geri düşse de geri dönmesini bildi ve karşılaşmadan 83-77 galip ayrılan taraf oldu. Diğer sonuçlardan sonra Barcelona Euroleague'in yenilgisiz tek takımı oldu.

Yayın gerisinden karşılaşmaya yüksek isabetle başlayan Valencia, ilk dakikalardan üstünlüğü eline aldı.Dengede giden ilk çeyreğin son bölümün Abrines'le arka arkaya üçlükleri kaydeden Barcelona öne geçti ve çeyreği 21-19 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte de mücadeleyi sürdüren Valencia, 06:35 dakika kala Ndour'un basketiyle skora bir kez daha dengeyi getirdi. Çekişmenin kalan dakikalarda devam ettiği çeyreği 44-41 Barcelona önde tamamladı.

Yayın gerisinden yüzdeli oynamaya devam eden Valencia, üçüncü çeyrekte de rakibi karşısında ayakta kalmaya devam etti. Üstünlüğün kalan bölümde değişmeye devam ettiği çeyrekte son 45 saniye 62-62 eşitlikle geçildi. Son saniyede Colom'un üçlüğüyle Valencia öne geçerek çeyrek 62-65 tamamlandı.

Son çeyrekte Tomic ile Barcelona öne geçse de Valencia yanıt vermekte gecikmedi. 8-0 seri yakalayan Barcelona, rakibinden uzaklaşmaya başladı. Basit top kayıpları ve hücumlardaki hatalı tercihler Valencia'nın işini zorlaştırdı. Karşılaşmayı Barcelona 83-77 kazandı.

 

Öne çıkanlar...
Barcelona:Corry Higgins 20 sayı, Nikola Mirotic 17 sayı - 7 ribaund, Adam Hanga 13 sayı - 6 asist
Valencia: Jordan Loyd 17 sayı, Bojan Dubljevic 12 sayı - 10 ribaund, Maurice Ndour 11 sayı

 

Yorumlar Okunma: 871