Çılgın maç Galatasaray'ın - BasketFaul.com

Çılgın maç Galatasaray'ın

30-10-19 23:47

 İSTATİSTİK

İlginç maçta Galatasaray, Arka Gdynia'yı deplasmanda 83-78 yenmeyi bildi. Maç içinde iki takımdan da seriler gelirken Gdynia'nın 20-0'lık çılgın serisi galibiyete yetmedi. Galatasaray ise son çeyrekte müthiş oynayarak kalite farkıyla galibiyeti elde etmeyi bildi.


Galatasaray müthiş girdi karşılaşmaya. İlk 6 dakika sonunda 18-5'lik üstünlüğümüz bulunuyordu. Çok kolay sayı bulan temsilcimiz farkı çift hanelerde tutarak çeyreği devam ettirdi. İlk çeyrek sonunda Woloszyn'in üçlüğüne rağmen ilk çeyreği 27-16 önde tamamladık.

İkinci çeyrek ilk beş dakikada sadece tek isabet bulabildik. Rehavetle beraber rakibin savunması da ilerledi. Ama yine de hücudma çok etkisiz olan rakibe karşı üstünlüğü koruduk. Serbset atışlarla dahi olsa sayı üreten temsilcimiz devre arasına 41-28 önde girdi.

Üçüncü çeyrek kabus gibiydi. Aslında karşılıklı isabetlerle başlayan çeyreğin ilk kısmında farkı bir miktar arttırmıştı Galatasaray. Yiğit'in isabetiyle skor 49-36'ya geldi. Bu dakikadan sonra 6 dakika içinde 20-0'lık inanılmaz bir Gdynia serisi geldi. Tai Webster'ın son saniye üçlüğü kabusu bitirdi. Son çeyreğe 59-52 geride girdi Galatasaray.

Son çeyrekte seri yakalama sırası Galatasaraydaydı. Webster'ın üçlüğünü de hesaba katarsak gelen 13-0'lık seri temsilcimizi yeniden öne taşıdı. Bostic'in üçlüğü seriyi bozan basket oldu. Serbest atış isabetleriyle üretimini sağlayan Galatasaray skor üstünlüğünü de elinde tuttu. Harrison ve Whittington'ın isabetleriyle fark açıldı. Yine de Gdynia geri döneyi bildi. Maçı krizden kurtaran isabetler ise Lazeric Jones'tan geldi. İki isabetiyle Galatasaray'ı ulaşılması zor bir noktaya çekti. Kalan sürede hata yapmayan Galatasaray karşılaşmadan 83-78 galip ayrıldı.
 

Yorumlar Okunma: 2355