Yapıcıer: Bütçe farklarını kapatacak potansiyelimiz var - BasketFaul.com

Yapıcıer: Bütçe farklarını kapatacak potansiyelimiz var

30-10-19 10:31
Lige neredeyse ilk maçtan bir hafta önce alınan, bir yandan ligi oynarken, bir yandan da yabancı transferlerini yapan Sigortam.net İTÜ için Karşıyaka'ya 48, Darüşşafaka'ya 37, TOFAŞ'a 43, Fenerbahçe'ye 33 farkla yenildiklerinde, "Keşke lige onların yerine başka bir takım alınsaydı." diyenler çoğunluktaydı. Diğer takımların sezonu iki ay önce açıp 10-15 hazırlık maçı yapmış olduklarını unutmuş gibiydik. Ancak İTÜ ile ilgili olumsuz algı konusunda, 4-6 bin dolarlık yabancılarla kadrolarını oluşturmaları da etkiliydi ve maç kazanmalarının kolay olmadığı düşüncesi hakimdi.

Ama Sigortam.net İTÜ bizleri yanılttı... Rakipleri açısından haftanın bay takımı" olarak görülen İTÜ, Ormanspor'u mağlup ediverdi. Bu sonucun yüklediği anlam şu: Belli bir iki takım dışında bütün rakipleri İTÜ'yü ciddiye almak zorundadır... 

Yeni kurulan bir takım olarak beklentimiz Sigortam.net İTÜ'nün üzerine koyarak oynaması ve alacağı sonuç ne olursa olsun ortaya koyacağı mücadele ile ligin marka değerini koruması. Son maçları bu konuda oldukça ümit verici oldu.

Söz koç Andaç Yapıcıer'de...
* Bütçemiz diğer bütün takımların çok gerisinde ancak bunun büyük fark yarattığı düşüncesinde değilim. Karakter koyarsan, planın varsa, rakip kim olursa olsun başabaş oynayabilirsin.
* Takımı geç kurduğumuz için ilk dört hafta iyi görüntü vermedik ama ben takımın potansiyelini bildiğim için işlerin düzeleceğine inanıyordum. Dışarıda biri olsam, ben de ilk dört hafta sonunca "Bu takım nereden çıktı?" diyebilirdim. Şimdi bir çıkış yaptık ve bunu sürdürmeliyiz. 
* Mehmet, Yunus ve yabancılar çok büyük karakter koydular ve kazanmamız gereken ilk maçı kazandık. 
* Çok potansiyelli bir takımız ve amacı olan oyunculara  sahibiz. Benim işim bu potansiyeli ortaya çıkarmak.
* Cenk bu takımın bugün burada olmasını sağlayan isimlerin başında geliyor. Mental ve fiziksel olarak hazırlanmasını bekliyoruz. O BSL'de de etki yaratacak bir oyuncu. Şu dönemde daha hazır olan Oğulcan'dan yararlanıyorum.
* Sezon sonu itibariyle hedefimiz ligde kalmak ve diğerleriyle bütçe farkını kapatabileceğimize inanıyorum. Ama daha da önemlisi bu takımın oynayacağı basketbol ve yerli-yabancı oyuncuların göstereceği gelişim. İyi oynamalıyız ki bizi izlemek isteyenlerin sayısı her hafta artsın.

* Bu haftaki rakibimiz Efes maçı psikolojik  olarak önemli. Oyunun içinde kalabilirsek özgüvenimiz artar ama sonrasında kazanmayı daha fazla hayal ettiğimiz maçlarımız var. 

Yorumlar Okunma: 2134