Beşiktaş Bonn'dan çıkamadı - BasketFaul.com

Beşiktaş Bonn'dan çıkamadı

29-10-19 23:12

 İSTATİSTİK
Beşiktaş, Almanya deplasmanında Bonn'a 86-82 yenildi. Temsilcimiz mücadelenin büyük bir kısmında oyunun içinde kalsa da zaman zaman yaşadığı düşüşler yüzünden rakibinin galibiyetine engel olamadı. Beşiktaş'ta Birkan Batuk son çeyrekte ciddi bir şekilde sakatlandı. İsmet Akpınar ise milli formasını giydiği Almanya'da, Beşiktaş formasıyla en iyi performansını sergiledi. 


Karşılaşmaya iyi başlayan temsilcimiz ilk üç dakika sonunda 7-3'lük üstünlüğü elde etti. Kendi evinde olan İsmet Akpınar mütihş performansıyla Beşiktaş'ı taşıyan isim oldu. İlk bölümde çok kolay sayı üreten temsilcimiz çeyreğin ikinci kısmında ritmini kaybetti. 3 dakika sayı atamasak da 25 saniyede ürettiğimiz 5 sayı nefes aldırdı. İlk çeyreği 22-19 önde tamamladık

İkinci çeyreğin başında McKissic'in üçlüğüyle farkı 6 sayıya kadar çıkardık. Uzunlarıyla etkili olan Bonn yine de bir türlü istediği ritmi bulamadı. Çeyreğin tam ortasında gelen 7-0'lık seri seyirciyi de çoştururken Bonn öne fırladı. Djurisic ile etkili olsak da Theodore'dan gelen üst üste top kayıplarıyla öne geçemedik. Yüksek yüzdeli hücum eden Bonn ilk devreyi 47-41 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrek son derece dengede başladı. Savunmalar daha sert gözükse de top kayıplarından gelen sayılarla skor yukarı taşındı. McAdoo'nun müthiş bloğuna İsmet'in isabetleri de eklenince Beşiktaş ritm buldu. Fakat Simons önderliğinde gelen 9-2'lik seri ile fark yeniden çift hane sınırına geldi. Son çeyreğe temsilcimiz 67-57 geride girdi.

Son çeyreğin başında McKissic fırtınası vardı. İki jeneriklik smaç yaparken temsilcimiz de rakibine yaklaştı. Savunmada sertliği arttıran temsilcimizin bu dakikada canını sıkan şey faul hakkının dolması oldu. Bir pozisyonda potaya giden Birkan ise çok kötü darbe alarak el bileğinden sakatlandı ve kenara geldi. Bu dakikadan sonra morali bozulan temsilcimiz rakibin farkı yeniden açmasına engel olamadı. 2'ye kadar inen fark 2 dakika kala yeniden 9 sayıya çıktı. Üst üste hücum ribaundları alan temsilcimiz rakibi de kötü hücumlara sürükleyince bir anda fark 4 sayıya kadar indi. 14 saniye kala fark 3 sayıya indi. Farkı kapatmaya çalışsak da büyük hatalar yapmayan Bonn karşılaşmadan 86-82 galip ayrıldı.   
 
Shaquielle McKissic 20,  Ismet Akpınar 18 (4/7 üçlük) sayıyla Beşiktaş'ta çift haneli skorlara ulaştı.
 

Yorumlar Okunma: 1286