Telekom son periyodda arayı açtı - BasketFaul.com

Telekom son periyodda arayı açtı

27-10-19 21:35

İSTATİSTİK

ING Basketbol Süper Ligi 5. haftasında Darüşşafaka Tekfen'i konuk eden Türk Telekom ikinci yarı skor üstünlüğünü eline aldığı karşılaşmadan 85-70 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya Türk Telekom, RJ Hunter, Metin Türen, TJ Campbell, Muhammed Baygül ve Moustapha Fall beşiyle Daçka ise Sinan Güler Jarrod Jones, Jonathan Hamilton, Bonzie Colson ve Gary Ramirez beşiyle başladı.

Sinan Güler'le karşılaşmaya iyi başlayan Darüşşafaka, skor üstünlüğünü de eline alan taraf oldu. Bu dakikalarda Türk Telekom'da Fall'ın tüm skor yükünü eline aldı ve rakibinin farkı açmasına izin vermedi. Daçka'nın basit top kayıplarını iyi değerlendiren Türk Telekom çeyrek içinde zaman zaman üstünlüğü eline aldı. Ancak Türk Telekom'un zayıf savunmasını iyi değerlendiren Daçka, üstünlük mücadelesini sürdürdü. İlk çeyrek 20-21 Darüşşafaka Tekfen önde tamamladı.

Darüşşafaka ribaundlarda ikinci çeyreğe iyi başlasa da devamını getirmekte zorlandı. Rakibinin hatalarını iyi değerlendiren Türk Telekom, 05:26 dakika kala Metin Türen'in üçlüğüyle öne geçti (28-27). Bu dakikalarda denediği dış şutlardan isabet bulamayan Daçka, farkı açmada başarılı olamadı. Ancak Jones ile içeri katederek skor bulan Daçka, farkı açtırmadı.İkinci çeyrek 38-37 Türk Telekom üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe arka arkaya üçlüklerle başlayan Türk Telekom bir anda skor üstünlüğünü eline alarak farkı açmaya başladı. 06:19 dakika kala TJ Campbell'in üçlüğüyle Türk Telekom farkı çift hanelere çıkardı (52-42). Bu dakikalarda krize giren Daçka, yöneldiği zorlama atışlardan sonuç alamadı. Egemen Güven'le pota altında rakibine bu dakikalarda üstünlük kuran Türk Telekom, skor üstünlüğünü korumaya devam etti. Üçüncü çeyrek 60-58 Türk Telekom'un üstünlüğüyle tamamlandı. 

Son çeyreğe Doğuş Özdemiroğlu'nun basketiyle başlayan Daçka, skora dengeyi getirdi (60-60). Ancak yabancılarıyla iyi bir ritm yakalayan Türk Telekom, üstünlüğü tekrar eline aldı. Pota altında savunmasını düşüren Daçka, yöneldiği zorlama atışlardan da sayı bulamayınca geri düşmekten kurtulamadı. 03:51 dakika kala  TJ Campbell'in turnikesiyle Türk Telekom farkı bir kez daha çift hanelere çıkardı (74-63).Kalan dakikalarda farklı üstünlüğü elinde tutmaya devam eden Türk Telekom 85-70 karşılaşmayı kazandı.

Öne çıkanlar
Türk Telekom: TJ Campbell 18 sayı, 4 ribaund, Nick Johnson 17 sayı, 4 ribaund, 5 asist
Darüşşafaka Tekfen: Jarrod Jones 23 sayı, 6 ribaund, Sinan Güler 10 sayı, 3 ribaund

 

 

 

Yorumlar Okunma: 1779