Ertuğrul Erdoğan: Tribünden gelen enerjiyi hepimiz hissettik - BasketFaul.com

Ertuğrul Erdoğan: Tribünden gelen enerjiyi hepimiz hissettik

27-10-19 17:54
Galatasaray Doğa Sigorta'da Fenerbahçe Beko galibiyetinin ardından Koç Ertuğrul Erdoğan, Basketbol Şube Genel Menajer Ömer Yalçınkaya ve Greg Whittington Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul Erdoğan: “İlk yarıda hakemlik bir şey var dersek yanlış olur. Hakemlerin elbet hataları olmuştur. Biz itiraz ettik, iki taraf da itiraz etti. Bundan daha önemlisi bence biz artık bir şeyi anlamaya başladık. Şartlar ne olursa olsun kendimizi o şartlara adapte etmemiz lazım. ümit ediyorum bu şekilde devam ederiz. Çok önemli bir galibiyet. Bir derbi maçıydı, bizim açımızdan kazanılması gereken bir karşılaşmaydı. Önümüzde daha zorlu maçlar da var.

Yalnız şunu söylemem lazım, ben ilk kez burada böyle bir atmosfer gördüm. Geçen seneden çok daha canlı, çok daha kalabalık, çok daha aç bir atmosfer vardı. Umarım bu açlığı hep beraber doyurabiliriz. Ben artık taraftarımızın buraya daha çok geleceğini tahmin ediyorum. Bugün maçın kırılma anlarında tribünden gelen enerjiyi ben hissettim, oyuncular hissetmiştir. Bütün oyuncularımı tek tek kutluyorum, çok önemli iş yaptılar. Şimdi sakin ve akıllı olmamız. Bu önemli bir galibiyet elbette ama lig devam ediyor. Bizim artık bunları bir alışkanlık haline getirmiş ve normalleştirmiş olmamız lazım. Burası hepimiz adına çok önemli bir yer. Burada galip gelerek rakiplerimize bu mesajı vermek önemliydi.”

Ömer Yalçınkaya: “Hocam çok mütevazı davranıyor. Hocam çok büyük bir galibiyet aldı, büyük bir iş yaptı. Ertuğrul Erdoğan, Galatasaray’ın çok büyük bir koçu ve bugün çok önemli bir iş yaptı. Bu Fenerbahçe’yi, bizden altı kat büyük bütçeli Fenerbahçe’yi yenmesi çok zor bir şey. Ertuğrul Hocayı yerden göğe kadar kutluyorum. Seyircimize ayrı parantez açmak istiyorum, heyecanımı mazur görün. Seyircimiz müthişti. Doğa Sigorta bizimle beraber olmaya başladığı andan itibaren, sayın Başkanımız ve Nihat Kırmızı’nın her maça gelmesi bizi yukarıya taşıyor. Bu çocuklara inandığınız zaman bakın sahada neler oluyor. Sahada formayla oynuyorlar, Galatasaray forması da her zaman yukarılarda olacak. Hepsine canı gönülden teşekkür ediyorum. Galatasaray taraftarına ve camiasına hayırlı olsun bu galibiyet.

Bu galibiyet takıma çok büyük bir özgüven kazandıracak. Bizim basketbol takımımız geçen senenin üzerine çok ufak bir bütçe artışıyla üstüne koydu. Geçen seneden gelen avantajımızı bu sene büyütmek istiyoruz, özellikle EuroCup’ta. Önümüzdeki Çarşamba günü oynayacağımız çok önemli bir Gydnia maçı var. Grubun ilk yarısını sonlandıracağımız maç. O karşılaşmayı kazandığımız takdirde ben grubu yukarılarda tamamlayacağımıza yürekten inanıyorum. Sonrasında daha da ileriye gideceğiz. Galatasaray seyircisinin bugünkü harika desteği, takımımızın aldığı Fenerbahçe Beko galibiyetini bize önümüzdeki günlerde daha özgüvenli oynamamızı sağlayacak. Gydnia maçının ardından ligde TOFAŞ ile oynayacağız. Biliyorsunuz geçen sene ligde averajla üçüncü sırada bitirmiştik. Bizim için önemli bir deplasman. Takımımız kendine güveniyor ve biz her maça tek tek bakıyoruz.”

Greg Whittington: “Bugün iyi savaştığımız, formamızın hakkını verdiğimiz bir maç oldu. Maç boyunca gururumuzla oynadık ve kazanmayı başardık.  Bugün tek amacım sahaya çıkıp Başkanımız, Koçumuz, Takımımız ve arkadaşlarım için bir şov ortaya koymaktı. Bu şovu ortaya koyduğumu düşünüyorum. Sonucun galibiyet olması daha da güzel oldu.” 

Yorumlar Okunma: 1386