Galatasaray, Fenerbahçe'ye esti gürledi (Gençalp Kozan) - BasketFaul.com

Galatasaray, Fenerbahçe'ye esti gürledi (Gençalp Kozan)

27-10-19 16:45

İSTATİSTİK: 

ING Basketbol Süper Ligi'nde Galatasaray Doğa Sigorta, zor günler geçiren Fenerbahçe BEKO'dan evinde değerli bir galibiyet çıkardı.

Maçta yayın gerisinden gelen isabetler arasındaki fark dikkat çekti. Galatasaray 12/24'le şut kullanırken Fenerbahçe 5/19'te kaldı.

Kontrolün sık sık el değiştirdiği ilk yarıda Fenerbahçe Beko fiziksel üstünlüğünü kullanıp boyalı alandan hücum etmeye çalışırken enerjisini kullanan Galatasaray Doğa Sigorta hem hücum ribaundlarıyla hem de yardımları yayın gerisinden cezalandırarak rakibine üstünlük kurmaya çalıştı. Sarı-kırmızılıların Fenerbahçe'ye kıyasla daha yüzdeli şut atmasına karşın soyunma odasına Fenerbahçe BEKO soyunma odasına 35-37 önde girdi.

İkinci yarıda iki takım da tempoyu yükseltip maçı koparmak için hamle yaparken Fenerbahçe Beko'da önce De Colo, ardından Sloukas sorumluluk aldı. Ancak sarı-lacivertlerin alışkanlığı hâline gelen topsuz hareketlilik ve buna bağlı gelen kolektivite yeterli değildi. Galatasaray Doğa Sigorta ise hareketli organizasyonunu sürdürürken başta Whittington ve Auguste olmak üzere ana parçalarını devreye sokabildi. Son 10 dakikaya girilirken Galatasaray'ın 58-55 üstünlüğü vardı.

Son çeyrek tek taraflı geçti. Bireysel çözümleri de tıkanan Fenerbahçe Beko sete set oyunda büyük sıkıntı yaşadı, ritmini kaybeden takım boş üçlüğü bulduğu anlarda bir türlü sayı atamamın verdiği gerginlikle daha da dibe çöktü. Bu bölümde ritminde düşüş olmayan Galatasaray topu iyi paylaşırken gerektiğinde de doğru bire biri oynayıp farklı oyuncularından katkı alaram karşılaşmayı 19 sayı farkla kazandı (64-83). Son periyot skorunun 25-9 olması dikkat çekiciydi.
 

Yorumlar Okunma: 3776