Alkım Ay: Ekibim müthiş analiz yapıyor - BasketFaul.com

Alkım Ay: Ekibim müthiş analiz yapıyor

26-10-19 21:38
FATİH ŞEKER
 
TBL’de Konyaspor’u son saniye üçlüğüyle mağlup ederek 3’te 3 yapan Lokman Hekim Fethiye Belediyesi koçu Alkım Ay şu açıklamaları yaptı:
 
“2 haftadır zorlu rakiplerle oynuyoruz. Geçen haftaki Petkimspor galibiyeti özgüvenimizi arttırdı. Konya zor bir deplasman. Konyaspor’u iyi tanıyoruz. Denizli’deki turnuva ve TBL Federasyon Kupası’nda aynı gruptaydık. Çok şanssızlıklar yaşadılar. Ne olursa olsun çok iyi bir takım. Zaten bu ligin de favorilerinden. Her hafta üzerine koymaya çalışıyoruz. Gücümüzü ve kim olduğumuzu biliyoruz. Bu iki galibiyet flaş galibiyet gibi görülebilir ama haddimizi bilerek oynuyoruz. Çocuklar hiçbir şekilde vazgeçmiyor. Son topta kazandık. Basketbolun güzelliği de bu. Kaybetseydik de aynı şeyleri söyleyecektim. Bugünden de ders çıkaracağız. Son çeyrekte 3-4 tane topu daha olgun kullanmalıydık, çünkü tecrübeli oyunculara sahibiz. Bunların üstüne çalışacağız. Sezon çok uzun. Daha yolun başındayız, herkes herkesi yenebiliyor. Konyaspor’a başarılar diliyorum.
 
Ben 3’te 3 değil 30’ta 30 yapmak isterim. Kazanırsanız var olursunuz. Ekibim müthiş analiz yapıyor. Önümüzdeki hafta evimizde oynayacağız Balıkesir’i şimdiden analiz ettiler. Düzenimiz var. Maç maç gideceğiz. Güzel bir başlangıç yaptık. Kupayla beraber son 5 maçı kazanan bir takımımız var. Bu çocuklar en iyisini hak ediyor. 2 saat erken idmana gelir özel çalışıyorlar. Müthiş profesyoneller. Genci, yaşlısı herkes beraber olmaktan çok mutlu. Çok iyi bir sinerji var. İyi başladık ama önemli olan sonunu iyi getirmek.
 
Nick Ward’ın iyi performansı vardı. Gelecek vadeden çok iyi oyuncu. Konyaspor’un uzun sakatlık sonrası ilk kez oynadı. Bora Hun Paçun da uzun süreler aldı ve takım içinde de yorgunluk olacağını bekliyorduk. Saha içinde bir düşük bekliyorduk. Ward da bunu avantaja çevirdi. Galibiyeti 1-2 kişiye değil, tüm takıma mal etmemiz lazım. Müthiş isteyen bir oyuncu topluluğuna sahibiz.
 

Tavlada bile kaybetsem uyuyamam. Fethiye Belediyepor’un zamanı geldiğinde Süper Lig hedefi var. Doğru ekonomik yapıyı 5 yıl içinde sağlam temellere oturtmak istiyoruz. Planlı gideceğiz. İnanılmaz çalışmalar yapılıyor. Kulübün kendi kendini çevireceği ve gelir getirecek projeleri var. Yakın da bunu tüm Türkiye’ye açıklayacaklar. Biz de bunun altyapısını hazırlıyoruz. 5 yıllık bir planlama var. Hep birlikte Fethiye’yi bir gün Süper Lig’de göreceğiz.” 

Yorumlar Okunma: 2227