BSL'deki 25 genç oyuncu (İlker Yıldız) - BasketFaul.com

BSL'deki 25 genç oyuncu (İlker Yıldız)

26-10-19 12:49
2019-2020 ING Erkekler Basketbol Süper Liginin ilk dört haftası sonunda genç oyuncularımızın performanslarını en iyi şekilde değerlendirebilmek adına detaylı bir istatistik tabloları hazırlamaya çalıştım. Bu istatistikleri hazırlarken genç oyuncu üst yaş sınırını, FIBA’nın Avrupa Altyapı Şampiyonlarında uyguladığı en üst yaş sınırı olan 20 yaş (1999 ve yukarı doğumlu) olarak aldım. Yazılarımı takip edenlerin hatırlayacağı gibi bu yaş sınırı kriterini geçtiğimiz sezondan itibaren almaya başlamıştım. Çünkü genç oyuncu tanımına en uygun yaş sınırının 20 olduğunu, bu yaş sınırının üstündeki oyunculara genç oyuncu demeye devam ettiğimiz müddetçe o oyuncularımızın en önemli gelişim gösterecekleri döneme kendilerini çoğu açıdan iyi hazırlayamadıklarına şahit oluyoruz. Oysa 20 yaş gibi bir sınır koyduğumuzda genç oyuncularımız düşünsel anlamda da kendilerini 20 yaşına kadar hazır hale getirmelerinin önemini kavrayacak ve kendilerini A takım düzeyinde rekabete daha iyi hazırlayacaklardır. Bu yaş eşiği gerek oyuncular gerek yöneticiler gerek antrenörler gerekse de biz sporseverler için önemli bir kriter olması gerekiyor.

ING TBSL’ndeki genç oyuncularımız ile ilgili hazırladığım istatistik tabloları ise üç kısma ayrılıyor. İlk tablo, 2019-2020 ING Erkekler Basketbol Süper Ligi'nde süre alan genç oyuncu sayılarının kulüplere göre dağılımını ve bu genç oyuncularımızın 2019 yaz döneminde düzenlenen FIBA Avrupa Erkekler Altyapı Şampiyonlarında U16, U18 ve U20 Milli Takımlarımızda yer alma durumlarını içermektedir. İkinci tabloda 2019-2020 ING Erkekler Basketbol Süper Ligi'nde genç oyuncularımızın aldıkları süre ortalamalarının kulüplere göre dağılımı yer almaktadır. Üçüncü ve son tabloda ise ING Erkekler Basketbol Süper Ligi normal sezonunun ilk dört haftasının sonunda genç oyuncularımızın tek tek detaylı istatistiklerini içermektedir.

9 Takımımızda 25 Genç Oyuncumuz Süre Aldı

2019-2020 ING Erkekler Basketbol Süper Ligi ilk dört haftası sonunda, yerli statüsünde oynayan 1999 ve yukarı doğumlu 25 genç oyuncumuzun süre aldığını görüyoruz. 16 takımlı ligimizde, sadece 9 takımımızda belirttiğimiz yaş sınırında genç oyuncumuz süre alırken, maalesef 7 takımımızda (Beşiktaş Sompo Sigorta, Galatasaray Doğa Sigorta, Gaziantep Basketbol, Meksa Yatırım Afyon Belediyespor, OGM Ormanspor, Sigortam.Net İTÜ BB ve Türk Telekom) ise belirttiğimiz yaş sınırı aralığında süre alan genç oyuncumuz olmadı. 16 takımla oynanan 2017-2018 TBSL normal sezonun sonunda 20 yaş ve altında olan (1997 ve üstü doğumlu) 42 genç oyuncumuz süre almıştı. 15 takımla oynanan 2018-2019 TBSL normal sezonunun sonunda ise 20 yaş ve altında (1998 ve üstü doğumlu) 41 genç oyuncumuza süre verilmişti. Bu sezonun henüz başı olan ilk dört hafta sonunda ING Erkekler Basketbol Süper Ligi’nde yerli ve yabancı toplamda 208 oyuncu süre alırken, bu 208 oyuncunun 25’inin genç yerli oyuncu olduğunu görüyoruz. Bu sezon süre alan genç oyuncu sayısının, toplam süre alan oyuncu sayısına oranı %12,02 olarak gerçekleşti. 2018-2019 TBSL normal sezonu sonunda toplam 248 oyuncu süre alırken, bu oyuncuların 41’i genç oyuncuydu ve genç oyuncu sayısının toplam oyuncu sayısına oranı %16,53’tü. 2017-2018 TBSL normal sezonu sonunda ise forma giyen 260 oyuncunun 42’si genç oyuncuydu ve genç oyuncu sayısının toplam oyuncu sayısına oranı %16,15’ti. Bu sezonun ilk dört haftası sonrasında her ne kadar genç oyuncu sayısının genel oyuncu sayısına oranında bir düşme görülse de geçen sezon adeta BGL takımıyla çıkan ya da zoraki olarak genç oyuncu oynatan takımlarımızın olduğunu da düşündüğümüzde, aslında oran olarak ciddi bir düşüşten söz etmemiz doğru olmaz.

10 Dakikanın Üzerinde Süre Alan 7 Genç Oyuncu

Bu sezon, 1999 ve üstü yaş aralığında (20 yaş altı) yerli statüsünde oynayan 25 genç oyuncumuz süre alırken, bu genç oyuncularımızdan 7’si maç başına on dakika ve üzeri süre alma başarısı gösterdiler. Geçen sezon (2018-2019) TBSL’de 1998 ve üstü yaş aralığında (20 yaş altı) yerli statüsünde oynayan 41 genç oyuncumuz arasından 12’si on dakika ve üzerinde süre almıştı. Bu sezon genç oyuncularımızın %28’i on dakika ve üzeri süre alırken, geçen sezon genç oyuncularımızın %29,27’si on dakika ve üzeri süre almıştı.

Genç oyuncularımız arasında bu sezon maç başına en çok süre alan oyuncumuz (20:44 dakika) Teksüt Bandırma BK’dan Şehmus Hazer olurken, maç başına en çok sayı atan oyuncumuz ise Pınar Karşıyaka’dan Onuralp Bitim (8,67 sayı) oldu.

En Fazla Genç Oyuncu Oynatan Takımlarımız ve Altyapı Milli Takımlarımız

Bu sezonun ilk dört haftası sonunda geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi en çok genç oyuncu oynatan takımımız yine Teksüt Bandırma BK oldu. Teksüt Bandırma BK takımında süre alan 6 genç oyuncumuzun 6’sı da bu yaz altyapı Milli Takımlarımızda yer alan oyuncularımızdı. Teksüt Bandırma BK takımımız hem en çok genç oyuncu oynatan hem de Altyapı Milli Takımlarımıza en çok oyuncu veren kulübümüz olarak, Türk basketbolunun lokomotifi olmaya devam etmekte. Teksüt Bandırma BK’da süre alan 6 genç oyuncumuz ilk dört hafta sonunda toplamda 3 saat 9 dakika 13 saniye süre aldı ve Teksüt Bandırma BK bu alanda da ligimizde birinciliği kimselere kaptırmadı. Teksüt Bandırma BK’da genç oyuncular toplam sürenin %24,15’i gibi çok ciddi bir yüzdelik dilim aldılar.

2019 FIBA Altyapı Avrupa Şampiyonalarındaki üç kategorinin (U16, U18, U20) nihai kadrosunda yer alan 36 oyuncunun 14 (%38,89)’ünün bu sezon ING TBSL’de süre aldığının görüyoruz. U20 Milli Takımımızdan 7 (%58,33), U18 Milli Takımımızdan 5 (%41,67) ve U16 Milli Takımımızdan 2 (%16,67) oyuncumuzun ülkemizin en üst liginde süre almaları memnuniyet verici. Umarım ilerleyen haftalarda hem bu sayı hem de sürede artışlar gerçekleşerek, oyuncularımız en kısa zamanda takımlarının en önemli bir parçaları olmayı başarırlar.

Süre Alan En Genç Oyuncumuz: Batın Tuna (Tofaş)

2019-2020 ING TBSL’de süre alan en genç oyuncumuz gün farkıyla da olsa Tofaş takımında Batın Tuna (04.01.2003) oldu. Diğer en genç ilk beşteki oyuncularımız ise sırasıyla; Hasan Efe Uzun (02.01.2003, Darüşşafaka Tekfen), Furkan Haltalı (02.12.2002, Teksüt Bandırma BK), Alperen Şengün (25.07.2002, Teksüt Bandırma BK) ve Bora Satır (04.03.2002, Tofaş) oldular. Bu sezon süre alan en yaşlı üç yerli oyuncumuz ise sırasıyla; Kerem Gönlüm (22.10.1977, Sigortam.Net İTÜ BB), Ender Arslan (13.01.1983, Frutti Extra Bursaspor) ve Cevher Özer (24.01.1983, OGM Ormanspor) oldular.

Kulüplerimizin Yönetimi…

Bu sezon başta Teksüt Bandırma BK olmak üzere, Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol, Tofaş ve Anadolu Efes takımlarımızda birçok genç oyuncumuza süre verildiğini görürken; neredeyse ligimizde yer alan takımlarımızın yarısına yakınında ise bir tek genç oyuncuya bir tek dakika dahi olsa süre verilmediğini üzülerek görüyoruz. Belirttiğimiz yaş aralığındaki (20 yaş ve üstü doğumlu) genç oyuncularımızın süre alamadığı 7 kulübümüzden bazısında çok iyi süre ve sorumluluklar alan yerli oyuncularımızın olduğunu biliyoruz. Ama ligimizde yer alan hele bir iki kulübümüz var ki, yıllardır bırakın yerli genç oyunculara süre vermeyi neredeyse hiçbir yerli oyuncumuza süre vermeyecek konuma gelmiş durumdalar. Bu durum o kulüplerimizin basketbola bakışlarında ülke basketbolumuza katkıyı ne kadar önemsediklerini ve dolayısıyla da bu toprakların çocuklarını ne kadar önemsediklerini göstermektedir! Oysa spor kulüplerimizin birinci önceliğinin bu toprakların çocuklarına sağlıklı spor yapma imkanları sağlamak, aralarında yetenekli olanlarının bir gün o şehrin takımının formasını giyecek konuma getirilmesiyle arkadan gelen diğer çocuklara örnek teşkil etmesini sağlamak ve her anlamda şehir ile bütünleşip aidiyet duygusunu arttırarak kalıcı bir kulüp kültürü kazandırmak olmalıydı. Yoksa sadece parayla kulüp yönetmek, sıradan bir muhasebe mantığıyla da yapılabilir. Mühim olan o basketbol kulübünün (bütün spor kulüpleri için geçerli) gerçek anlamda içinin doldurulması ve sadece isminin tabeladan ibaret olmadığının gösterilmesidir. Bu her kulübün öncelikli olarak altyapısının cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle dolu olmasıyla ve o çocuklara da en doğru şekilde basketbol eğitimi verilmesiyle gerçekleşecektir. Hiç kimse kusura bakmasın ama spor kulüplerimizin çoğu maalesef ehil ellerde değil. Ticaret mantığıyla yönetilen ama çoğunun yöneticisi iş adamı olmasına rağmen nedense ekonomik anlamda iflasın eşiğine getirilen birçok kulübümüz... Aynı iş adamları kendi şirketlerini ekonomik anlamda çok iyi

yönetirken, yöneticisi olduğu kulüpleri ise maalesef aynı hassasiyetle yönetemiyorlar! Kulüp yöneticilerimiz artık şunu görmeli ki: Kulüplerin önceliği, A takımlara para yetiştirmek, maç ve kupalar kazanmaktan önce nitelikli sporcu yetiştirmektir. Kulüp yöneticilerimiz çoğu hem bilmedikleri için de yanlış yönlendirildikleri için maç ve kupa kazanmak adına birçok önceliği es geçip, gerçek anlamda kulüp olmayı da gerçekleştiremiyorlar. Dolayısıyla da kurumsal bir kulüp kültürü inşa edemeyip, kulüplerimizin ömürleri de kısa vadeli oluyor. Spor kulüplerimizin kalıcı bir kulüp kültürü oluşturabilmeleri adına bizler de çoğu yazımızda Teksüt Bandırma BK ve Tofaş gibi doğru yönetilen basketbol kulüplerimizi örnek almaları konusunda uyarıda bulunmak zorunda kalıyoruz. Şunu net ve açık söylemek gerekir ki, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yapmış olduğu tesisler ve kulüplerimize sunmuş olduğu imkanlardaki özen, maalesef çoğu spor kulübümüzde mevcut değil. Mevcut olmayınca da tesis olarak Avrupa hatta Dünyanın en zengin ülkesi durumundayken bile, onunla neredeyse ters orantılı şekilde oyuncu yetiştirme ve sportif başarıda yetersiz durumda kalıyoruz. Altyapılarda oyuncu yetiştirmede en önemli unsur nitelikli antrenör yetiştirmekten geçtiği gibi; kulüplerimizin kurumsal bir kimlik edinmesinde de yöneticiler aynı düzeyde öneme sahiptir. Bizler ancak kulüplerimize iyi yöneticiler getirerek, altyapılarımıza da nitelikli antrenörler yetiştirerek ülke sporumuzda çok önemli bir atılım gerçekleştirebiliriz.
 

 

2019-2020 ING Erkekler Basketbol Süper Ligi'nde
Süre Alan Genç Oyuncu Sayılarının Kulüplere Göre Dağılımı (Tablo-1)

S

KULÜPLER

DOĞUM TARİHİ

TOPLAM

2019 MİLLİ TAKIM

TOPLAM

1999

2000

2001

2002

2003

U16

U18

U20

1

Teksüt Bandırma BK

2

1

1

2

-

6

-

3

3

6

2

Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol

3

1

-

-

-

4

-

-

-

0

3

Tofaş

1

-

1

1

1

4

1

-

1

2

4

Anadolu Efes

1

-

2

-

-

3

-

2

1

3

5

Fenerbahçe Beko

-

1

2

-

-

3

-

-

-

0

7

Darüşşafaka Tekfen

1

-

-

-

1

2

1

-

1

2

6

Bahçeşehir Koleji

-

-

1

-

-

1

-

-

-

0

8

Frutti Extra Bursaspor

-

-

1

-

-

1

-

-

-

0

9

Pınar Karşıyaka

1

-

-

-

-

1

-

-

1

1

10

Beşiktaş Sompo Sigorta

-

-

-

-

-

0

-

-

-

0

11

Galatasaray Doğa Sigorta

-

-

-

-

-

0

-

-

-

0

12

Gaziantep Basketbol

-

-

-

-

-

0

-

-

-

0

13

Meksa Yatırım Afyon Belediyespor

-

-

-

-

-

0

-

-

-

0

14

OGM Ormanspor

-

-

-

-

-

0

-

-

-

0

15

Sigortam.Net İTÜ BB

-

-

-

-

-

0

-

-

-

0

16

Türk Telekom

-

-

-

-

-

0

-

-

-

0

TOPLAM

7

2

7

1

2

25

2

5

7

14

 

2019-2020 ING Erkekler Basketbol Süper Ligi'nde
Genç Oyuncuların Aldıkları Süre Ortalamalarının Kulüplere Göre Dağılımı (Tablo-2)

S

KULÜPLER

OYNADIKLARI SÜRE

ARALIĞI (DAKİKA)

TOPLAM

0-5

5-10

10-15

15-20

20-25

1

Teksüt Bandırma BK

2

1

2

-

1

6

2

Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol

2

2

-

-

-

4

3

Tofaş

1

1

2

-

-

4

4

Anadolu Efes

-

2

1

-

-

3

5

Fenerbahçe Beko

3

-

-

-

-

3

6

Darüşşafaka Tekfen

-

2

-

-

-

2

7

Bahçeşehir Koleji

1

-

-

-

-

1

8

Frutti Extra Bursaspor

1

-

-

-

-

1

9

Pınar Karşıyaka

-

-

1

-

-

1

10

Beşiktaş Sompo Sigorta

-

-

-

-

-

0

11

Galatasaray Doğa Sigorta

-

-

-

-

-

0

12

Gaziantep Basketbol

-

-

-

-

-

0

13

Meksa Yatırım Afyon Belediyespor

-

-

-

-

-

0

14

OGM Ormanspor

-

-

-

-

-

0

15

Sigortam.Net İTÜ BB

-

-

-

-

-

0

16

Türk Telekom

-

-

-

-

-

0

TOPLAM

10

8

6

0

1

25

 

ING Erkekler Basketbol Süper Ligi Normal Sezonunun İlk Dört Haftasının Sonunda Genç Oyuncu İstatistikleri (Tablo-3)
(Bu istatistikler 1999 ve üstü doğumlu Türk statüsünde oynayan basketbolcuları kapsar)

S

Basketbolcu

Doğum
Tarihi

2019
Milli

Kulübü

Maç

Süre

Sayı

SR

HR

TR

Asist

Blok

TK

Faul

V

1

Şehmus Hazer

15.02.1999

U20

Teksüt Bandırma BK

4

01:22:57

34

6

4

10

5

0

3

6

2

29

00:20:44

8,50

1,50

1,00

2,50

1,25

0,00

0,75

1,50

0,50

7,25

2

Muhaymin Mustafa

10.02.1999

U20

Tofaş

4

00:55:37

17

1

2

3

3

1

2

4

10

13

00:13:54

4,25

0,25

0,50

0,75

0,75

0,25

0,50

1,00

2,50

3,25

3

Onuralp Bitim

31.03.1999

U20

Pınar Karşıyaka

3

00:43:51

26

3

2

5

1

0

1

4

3

21

00:14:37

8,67

1,00

0,67

1,67

0,33

0,00

0,33

1,33

1,00

7,00

4

Alperen Şengün

25.07.2002

U18

Teksüt Bandırma BK

3

00:41:51

12

4

3

7

4

1

2

3

2

16

00:13:57

4,00

1,33

1,00

2,33

1,33

0,33

0,67

1,00

0,67

5,33

5

Yiğitcan Saybir

27.02.1999

U20

Anadolu Efes

3

00:41:00

23

4

4

8

1

1

1

1

4

23

00:13:40

7,67

1,33

1,33

2,67

0,33

0,33

0,33

0,33

1,33

7,67

6

Cengizhan İvedi

01.06.1999

-

Arel Ünv. Büyükçekmece B.

4

00:37:52

15

6

3

9

0

0

1

1

5

15

00:09:28

3,75

1,50

0,75

2,25

0,00

0,00

0,25

0,25

1,25

3,75

7

Ragıp Berke Atar

13.07.1999

U20

Teksüt Bandırma BK

2

00:28:05

11

3

3

6

1

0

0

3

6

12

00:14:03

5,50

1,50

1,50

3,00

0,50

0,00

0,00

1,50

3,00

6,00

8

Ömer Can İlyasoğlu

01.01.2001

U18

Anadolu Efes

3

00:19:25

2

2

1

3

4

0

0

1

2

5

00:06:28

0,67

0,67

0,33

1,00

1,33

0,00

0,00

0,33

0,67

1,67

9

Atakan Erdek

26.06.2001

U18

Teksüt Bandırma BK

4

00:18:33

0

0

0

0

1

0

0

1

2

-4

00:04:38

0,00

0,00

0,00

0,00

0,25

0,00

0,00

0,25

0,50

-1,00

10

Mustafa Kurtuldum

10.05.2001

U18

Anadolu Efes

3

00:18:05

18

2

2

4

1

0

1

1

3

15

00:06:02

6,00

0,67

0,67

1,33

0,33

0,00

0,33

0,33

1,00

5,00

11

Arda Erdoğan

17.09.1999

-

Arel Ünv. Büyükçekmece B.

3

00:18:03

2

2

0

2

4

0

1

2

2

4

00:06:01

0,67

0,67

0,00

0,67

1,33

0,00

0,33

0,67

0,67

1,33

12

Sadık Emir Kabaca

13.12.2000

U20

Teksüt Bandırma BK

3

00:17:47

7

2

1

3

0

1

1

2

4

5

00:05:56

2,33

0,67

0,33

1,00

0,00

0,33

0,33

0,67

1,33

1,67

13

Doruk Dora

24.02.1999

U20

Darüşşafaka Tekfen

2

00:17:05

6

0

0

0

2

0

0

1

1

2

00:08:32

3,00

0,00

0,00

0,00

1,00

0,00

0,00

0,50

0,50

1,00

14

Ekrem Sancaklı

26.04.2001

-

Fenerbahçe Beko

3

00:12:08

10

2

0

2

0

0

0

1

1

8

00:04:03

3,33

0,67

0,00

0,67

0,00

0,00

0,00

0,33

0,33

2,67

15

Batın Tuna

04.01.2003

U16

Tofaş

1

00:11:09

5

2

1

3

4

0

1

1

1

11

00:11:09

5,00

2,00

1,00

3,00

4,00

0,00

1,00

1,00

1,00

11,00

16

Hasan Efe Uzun

02.01.2003

U16

Darüşşafaka Tekfen

1

08:45:00

3

0

0

0

1

0

0

0

0

3

08:45:00

3,00

0,00

0,00

0,00

1,00

0,00

0,00

0,00

0,00

3,00

17

Efe Ergi Tırpancı

01.01.2000

-

Fenerbahçe Beko

2

00:08:37

3

1

0

1

0

0

0

1

3

0

00:04:19

1,50

0,50

0,00

0,50

0,00

0,00

0,00

0,50

1,50

0,00

18

Bora Satır

04.03.2002

-

Tofaş

1

00:06:29

2

0

0

0

1

0

0

0

1

2

00:06:29

2,00

0,00

0,00

0,00

1,00

0,00

0,00

0,00

1,00

2,00

19

Yiğit Abdullahoğlu

10.05.1999

-

Arel Ünv. Büyükçekmece B.

2

00:03:33

0

0

0

0

0

0

0

0

0

-2

00:01:46

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

-1,00

20

Berkan Aksu

05.01.2001

-

Tofaş

1

00:02:04

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

00:02:04

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

21

İsmail Karabilen

02.07.2001

-

Fenerbahçe Beko

1

00:01:38

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

00:01:38

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

22

Abdülkadir Gülşen

02.01.2001

-

Bahçeşehir Koleji

1

00:01:38

0

0

0

0

0

0

0

0

0

-1

00:01:38

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

-1,00

23

Furkan Haltalı

02.12.2002

U18

Teksüt Bandırma BK

1

00:01:16

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

00:01:16

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

24

Aydın Yiğitalp Tayfur

19.06.2000

-

Arel Ünv. Büyükçekmece B.

1

00:00:52

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

00:00:52

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

25

Mete Tekçevik

18.07.2001

-

Frutti Extra Bursaspor

1

00:00:12

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

00:00:12

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

2019-2020 TBSL GENEL OYUNCU İSTATİSTİKLERİ

668

211:46:30

4953

1424

533

1957

1226

134

431

749

1192

5604

00:19:01

7,41

2,13

0,80

2,93

1,84

0,20

0,65

1,12

1,78

8,39

2019-2020 TBSL YERLİ OYUNCU İSTATİSTİKLERİ (%)

353

79:18:01

1515

487

197

684

440

39

155

271

500

1740

00:13:29

4,29

1,38

0,56

1,94

1,25

0,11

0,44

0,77

1,42

4,93

52,84%

37,45%

30,59%

34,20%

36,96%

34,95%

35,89%

29,10%

35,96%

36,18%

41,95%

31,05%

2019-2020 TBSL YERLİ GENÇ OYUNCU İSTATİSTİKLERİ (%)

57

08:18:32

196

40

26

66

32

4

14

33

52

177

00:08:45

3,44

0,70

0,46

1,16

0,56

0,07

0,25

0,58

0,91

3,11

8,53%

3,92%

3,96%

2,81%

4,88%

3,37%

2,61%

2,99%

3,25%

4,41%

4,36%

3,16%

2018-2019 TBSL NORMAL SEZONU GENÇ OYUNCU İSTATİSTİKLERİ

346

61:35:29

1107

335

175

510

268

22

116

251

382

991

00:10:41

3,20

0,97

0,51

1,47

0,77

0,06

0,34

0,73

1,10

2,86

2017-2018 TBSL NORMAL SEZONU GENÇ OYUNCU İSTATİSTİKLERİ

372

47:24:33

926

194

111

305

177

13

87

151

416

-

00:07:39

2,49

0,52

0,30

0,82

0,48

0,03

0,23

0,41

1,12

-

 

Yorumlar Okunma: 3457