Ay'dan PETKİM galibiyetinin yorumu: Herşey savunmayla başladı - BasketFaul.com

Ay'dan PETKİM galibiyetinin yorumu: Herşey savunmayla başladı

21-10-19 10:39
TBL 2. haftasında Fethiye'nin üç çeyrek geride olup son çeyrek iyi bir geri dönüş yakalayarak 78-72 galibiyet ayrıldığı karşılaşmanın ardından Lokman Hekim Fethiye Belediyespor başantrenörü Alkım Ay açıklamalarda bulundu:

"İlk yarı savunma olarak istediğimiz düzeye çıkamadık. Hücumda kötü tercihler yaptık ve rakibimiz çok yüksek yüzdeyle şut attı. Maalesef devreye farklı geride girdik. Ancak ikinci yarı savunma düzeyimizi yükselttik, 3 ve 4. periyotlarda 11'er sayı yedik.

Savunmamız bize hücumda da özgüven sağladı ve hazırlığımızı sahaya yansıtabildik. Son bölümde de seyircimizin coşkusu ve desteği ile ligde evimizde oynadığımız ilk maçımızı kazanarak 2 galibiyetle sezona iyi bir başlangıç yapmış olduk.

Ligin başındayız, bu dönemde herkes herkesi yenebilir. İyi çalışan, karakterli ve disiplinli bir oyuncu grubuna sahibiz. Birlikte oynamaktan keyif alıyoruz. Maçın skoru ne olursa olsun kazanıp kaybetmekten önce son düdüğe kadar savaşmaları gerektiğini sürekli oyuncularımıza hatırlatıyoruz. Onlar da hiçbir zaman bu mücadeleden vazgeçmiyorlar.

Lig uzun bir maraton, rakiplerimizin hepsi çok iyi ve değerli takımlar. Biz maç maç giderek her hafta üzerine koymaya çalışacağız. Bunun için de çok çalışmaya devam ediyoruz."

Yorumlar Okunma: 2775