Hakan Köseoğlu: Biz savaşa gelmedik - BasketFaul.com

Hakan Köseoğlu: Biz savaşa gelmedik

20-10-19 21:17
TB2L ikinci haftasında Kocaeli BŞB Kağıtspor, Erzurum BŞB Gençlik deplasmanına gitti. Kıran kırana geçen karşılaşmada son 55 saniye Burak Şaşmaz'ın üçlüğüyle Kağıtspıor öne geçti. Erzurum ise Yusuf Necip Seçen'le cevap vermesini bildi. Karşılaşmadan 65-63 mağlup ayrılan Kağıtspor başantrenörü Hakan Köseoğlu maçla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.
 
"Öncelikle bu sezonki maç toplarını mac öncesi antremanda bize kullandirmadılar. Maç başlarken yeni sezon toplarının paketini açtılar ve o toplarla oynadık. Hakeme bunu söylenmemize rağmen hakem bunun kendi insiyatifinde olduğunu söyledi. Ev sahibi takımın forma rengi açık olması gerekirken mavi renkli forma ile sahaya çıktılar ve biz bunu maçtan 2 saat önce öğrendik. Biz yine bunu hakemlere bildirmiş olmamıza rağmen herhangi bir değişim olmadı. Maçta forma renkleri birbirine çok benzedi ve bu bir hataydı.

Maçta hakem masasından istatislik kağıdını bile alamadık, türlü bahaneler sunuldu makina bozuldu diye. İkinci yarıdan itibaren istatistikleri almaya başladık.

Çember çekmesi basketbolda serbest mi bırakıldı bizim mi haberimiz yok. Sayı attığımız sırada rakip oyuncular tarafından çember çekmesi yapıldı ve basketimiz verilmedi.

Sakatlanan oyuncu sahada faul yapılmasına rağmen hakem sağlık ekibini sahaya davet etmeden sağlık ekibi sahaya girdi. Hakem teknik faul vermedi. Bu sırada oyuncu değişikliği yapıldı ve kötü serbest atış yapan oyuncuyu çıkarttı, daha iyi atabilen bir oyuncu alındı. Burada hakemlerin müdahale etmesi gerekiyordu. Teknik faul verilmesi gerekirdi.
 
Şeref tribününden turlu hakaretlere mağruz kaldık. Rakip oyuncular soyunma odasına girerlerken şehrimize takımımıza hakarette bulundular. Biz savaşa gelmedik mac yapmaya, spor yapmaya geldik. Kötü oynadık ama kazanabileğimiz maçı kaybettik  Bizde bu ligde oynayan basketbolcularız. Bu sekilde davranışlar hoş değil."

 

Yorumlar Okunma: 5625