Bursaspor 17 sayıdan dönüp Orman'ı yaktı - BasketFaul.com

Bursaspor 17 sayıdan dönüp Orman'ı yaktı

20-10-19 18:28

İSTATİSTİK

ING Basketbol Süper Ligi 4. haftasında geçtiğimiz sezon TBL play-off şampiyonu Ormanspor ve TBL normal sezon şampiyonu Frutti Estra Bursaspor karşı karşıya geldi. İlk üç çeyreği Ormanspor önde tamamlasa ve farkı 17 sayıya kadar açsa da, Bursaspor son 1:20 dakikadaki 8-2'lik seriyle maçı çevirip 82-81 kazandı.

Christopher Jones ile iyi savunmayla başlayan Bursaspor, skor üstünlüğünü eline aldı. Karşılaşmaya tutuk başlayan Ormanspor, yayın gerisinden denediği üçlüklerle maçın içinde kalmaya devam etti. Çeyreğin ikinci yarısında Luka Babic'in etkili olurken, Ormanspor başlangıçtaki tutukluğunu üzerinden attı.  Skorun dengede gittiği karşılaşmada 2 dakika kala 7-0 seri yakalayan Ormanspor skor üstünlüğünü eline aldı. İlk çeyrek 25-21 Ormanspor üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe 5-0 ile başlayan Ormanspor karşısında Bursaspor molaya gitmek zorunda kaldı (30-21). Moladan istediği gibi üçlükle dönemeyen Bursaspor, rakibini hücumda durdurrmaya çalıştı. Hücumda da topu tecrübeli oyuncu Ender Arslan'la buluşturan Bursaspor, farkı eritmeye başladı. Ancak Chris Warren'le hızlı bir şekilde cevap veren Ormanspor, liderliği elinde tutmaya devam etti. Kalan bölümde farkı çift hanelere çıkaran Ormanspor, çeyreği 44-34 önde tamamladı. 

İlk yarıyı Ormanspor ribaundlarda 27-19, asistlerde de 12-3 önde tamamladı. 

Üçüncü çeyreğe Ormanspor, 7-0 seriyle daha iyi başlayan taraf oldu. Bursaspor'a karsın dağınık değil daha organize hücum eden ev sahibi ekip, farklı üstünlüğü korudu. Bu dakikalarda oyundan düşen Bursaspor, zorlama atışlara yöneldi. Ancak çeyreğin ikinci yarısında Christopher Jones ve Allerik Freeman'le iyi bir seri yakalayan Bursaspor farkı 3'e çekti (58-55). Kalan dakikalarda mücadelenin arttığı üçüncü çeyreği 60-58 Ormanspor önde tamamladı. 

Mücadele dozu yüksek başlayan son çeyrekte Bursaspor, Christopher Jones'un basketiyle skora dengeyi getirdiler (60-60). Perry Jones'un yaktığı ateşi diğer yabancılarıyla sürdüren Bursaspor, galibiyeti ne kadar istediğini mücadelesiyle gösterdi. Bu çeyrekte istediğini sahaya yansıtmakta zorlanan Ormanspor, rakibinin geri dönüşünü önleyemedi. 04:36 dakika kala Bursaspor, çift hanelere kadar çıkan farkı eriterek skoru 72-71 öne geçti. En kritik yerde Elmedin Kikanovic ve Dorukhan Engindeniz'le sayıyı bulan Ormanspor skoru 79-74 lehine çevirdi. İki tarafın da çok istediği karşılaşmada 44 saniye kala Bursaspor, Ender Arslan'ın köşe üçlüğüyle 80-79'luk skou yakaladı. 

29 saniye kala Ormanspor, Chris Warren ile 81-80 öne geçse de, Allerik Juwan Freeman çabukluğunu kullanıp maçın en iyilerinden Luka Babic'in savunmasını düşürdü ve 11 saniye kala Bursaspor yeniden üstünlüğü (82-81) elde etti. Son Ormanspor hücumunda Chris Warren zor atışa kaldı ve şutu başarısız olunca Bursaspor deplasmandan galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Ormanspor: Chris Warren 17 sayı (4/8 üçlük), 3 ribaund, 2 asist, Dorukhan Engindeniz 16 sayı (2/3 üçlük), 2 ribaund, 3 asist, Cevher Özer 14 sayı, 14 ribaund, 1 asist
Frutti Extra Bursaspor: Perry Jones 16 sayı, 6 ribaund, 1 asist, Allerik Freeman 23 sayı, 6 ribaund, Christopher Jones 22 sayı, 4 ribaund, 2 asist, Gabriel Olaseni 17 ribaund, 6 sayı
 

Yorumlar Okunma: 2624