Akhisar'dan Konya'ya 17 fark - BasketFaul.com

Akhisar'dan Konya'ya 17 fark

19-10-19 19:51
Akhisar Belediye Basketbol asistte 23-8 üstünlük sağladığı karşılaşmada Konyaspor'u Sercan Topçu & Ömer Sancaklı ikilisi ile aştı: 74-57

Akhisar maça Sercan-Cizauskas-Ömer-Hazer-Seawright beşi ile başlarken Konya maça Berkay-Wilbekin-Mehmet-Tufan-Bora beşi ile başladı.

Konyaspor savunmada Akhisar'ın tepede oynadığı pick and roll'leri show-up yaparak karşıladı ve yay gerisinden yüzdeli atabilen Sercan-Cizauskas ikilinin atışlarını önleme konusunda başarılı oldu. Cizauskas'ın 1.dakikada yaşadığı sakatlık ile kenara gelmesinin ardından Akhisar daha çok topu içeride Kahiem Seawright'a indirerek ve dışarıdan da Ömer Sancaklı'nın atışları ile skor üretmeye çalıştı. Konyaspor ise Berkay ve Wilbekin'in önderliğinde çembere giderek ilk çeyrekte etkili olmaya çalıştı ve Akhisar ilk çeyreği 18-13 önde geçti.

İkinci çeyrekte Cizauskas'ın oyuna dönmesi ve Konyaspor'un önce Wilbekin ardından da Mehmet Özdoğan ile el üstü ve erken üç sayı denemelerini Akhisar açık sahada iyi cezalandırdı ve oyunun kontrolünü tamamen ele aldı. Geçiş hücumlarında rahat sayılar bulan Akhisar'da Seawright da pota altını domine edince skor bir anda 30-21 ev sahibi lehine oluştu. Konyaspor devamında Gökhan Şirin ve Emre Özkan'dan yay gerisinden isabetler buldu ve 12-2'lik bir seri ile 33-32 öne geçti. Çeyreğin sonuna doğru Akhisar oyun kontrolünü kaybetse de devreye 34-33 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe etkili başlayan taraf Akhisar oldu. Savunmada hareket eden ve fiziksel sertliği gösteren Akhisar Konya'nın uygun atışları yapmasına izin vermedi ve hücumda da Sercan Topçu'nun bulduğu üç sayılık atışlar ile oyunun kontrolünü tekrar eline geçirdi. Konyaspor bu çeyrekte bulduğu 12 sayının 7'sini çizgiden üretirken saha içi isabet üretme konusunda sıkıntı yaşadı. Çeyrek boyunca savunmada çok etkin olan Akhisar hücumda da topu çok iyi çevirdi ve Seawright'ın çeyrek bitiminde bulduğu basket ile son periyoda 55-44 önde girdi. 

Son çeyrekte Akhisar oyunun kontrolüne sahip olan taraftı. Hücumdaki akışkanlığı devam eden Akhisar hücumda topu yine iyi çevirip, iç-dış dengesini iyi oluşturunca istediği atışları buldu. Konyaspor ise maç boyunca etkisiz kaldığı pota altını yine kullanamadı ve yay gerisinden atışlarla etkili olmaya çalışsa da istediğini bulamadı ve Akhisar maçı 74-57 kazandı. 

Öne çıkanlar...
Akhisar Belediye Basketbol: Kahiem Seawright 14 sayı, 6 ribaund, Sercan Topçu 20 sayı (4/6 üçlük), 4 ribaund, Ömer Sancaklı 16 sayı, 4 ribaund, 5 asist

Konyaspor: Berkay Sinirliğlu 15 sayı, 7 ribaund, Mitchell Wilbekin 17 sayı (3/6 üçlük), 3 asist 

Yorumlar Okunma: 1604