Obradovic: Nando de Colo antrenmanda da böyle oynuyor - BasketFaul.com

Obradovic: Nando de Colo antrenmanda da böyle oynuyor

17-10-19 23:45
Turkish Airlines EuroLeague 3. haftada Fenerbahçe Beko’nun, Ülker Sports Arena’da Baskonia Vitoria’yı 87-80’lik skorla mağlup ettiği maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Sarı Lacivertlilerin koçu Zeljko Obradovic şunları söyledi:

“EuroLeague’de 6 aydır burada oynadığımız ilk maç. Burada tekrar oynadığımız için çok mutluyum. Destekleri için çok teşekkür ediyorum, bizim için çok önemliydi.

Maç öncesi Baskonia’nın iyi bir takım olduğunu konuştuk. Oyun şekilleri çok net ve her an ne yapmaları gerektiğini iyi biliyorlar. Ribaundları kontrol etmeliydik, hücum ribaundu açısından çok mutluyum, onlara ortalamalarından daha az şans tanıdık. Hücum açısından 87 sayı ürettik, 15 top kaybı yaptık. Oyuncuların daha iyi oynayabileceğimizi anlamaları lazım, idmanlarda bu konuda ısrarlı olmamız ve daha otomatik oynamamız lazım.

40 dakika boyunca iyi çalıştık ve son saniyelere avantajla gelerek maçı kazandık. Sezonun henüz başındayız, önümüzde çok zorlu bir takvim var, bütün oyuncuların süre almaları gerektiğini anlamaları gerekiyor. Hepsini tebrik ediyorum galibiyetten ötürü.

De Colo idmanda da aynı performansı gösteriyor. Burada olduğu için çok mutluyuz, herkes ona destek oluyor. İlk geldiği günden beri onun ne kadar iyi ve hızlı öğrendiğini anladık. Onu tebrik ediyorum, bunlar güzel detaylar ama biz takım oyununa odaklanıyoruz. Umarım böyle devam eder ve diğer oyuncular da bundan keyif alır.“ (Basket Dergisi) 

Yorumlar Okunma: 3136