Yok artık! Devre arasında saçını boyadı (Yasin YILDIRIM) - BasketFaul.com

Yok artık! Devre arasında saçını boyadı (Yasin YILDIRIM)

16-10-19 14:38

Filipinler basketbolun tüm dünyada en çok sevildiği ülke olabilir. Ülkenin birinci sporu basketbolken onlarca profesyonel ve amatör lig ülkede mevcut. Kolej ligi maçları hatta geliştirme ligi maçları bile binlerce seyirciye oynanıyor.


Ülkenin basketbol algısı ise bir hayli değişik. NBA'e benzer 12 dakikalık çeyrekler, çılgın skorlu maçlar, maçlarda çıkan son derece ilginç reklamlar ve spektaküler imajlı starlar.

Jackson Corpuz 29 yaşında ve 3 sezondur Filipnlerin en yüksek liginde forma giyiyor. Milli takım için de adı geçen isimlerden biri olan Corpuz tüm lig içerisinde en çok hayranı olan isimlerden biri. Ama onun şu an burada haber olmasını sağlayan şey basketbolu değil çılgın tarzı. Maçlara sürekli farklı renklerde saçlarla çıkan Corpuz bu konuda yeni bir seviyeye çıktı.

Bugün oynanaan Columbian Dyip-Nlex Road Warriors maçında ilk devreyi sarı saçla oynayan Corpuz devre arasında saçını kızıla boyayıp ikinci yarıya bambaşka bir tarzla çıktı. Columbian Dyip rakibine 117-111 yenilse de Jackson Corpuz maçı 20 sayı 8 ribaund ile tamamlarken tarzını da ortaya koydu...

İlk yarı -sarı saçlı- performansı:8 sayı 6 ribaund 2 top kaybı
İkinci yarı -kızıl saçlı- performansı:12 sayı 2 ribaund 2 top kaybı

Yorumlar Okunma: 3036