Ene: Daha farklı yenilgiyi haketmiştik - BasketFaul.com

Ene: Daha farklı yenilgiyi haketmiştik

16-10-19 11:44
Reyer Venezia deplasmanında sahadaki takımın gerçek TOFAŞ olmadığını belirten Başantrenör Orhun Ene, “Takımı anlayabiliyorum. Zor bir fikstürdeyiz ancak bu bahane değil. Çünkü bu onların işi ve bu seviyede çıkıp ‘bugün benim günüm değildi’ diyemezsiniz” dedi.

7Days EuroCup B Grubu üçüncü haftasında deplasmanda Umana Reyer Venezia’ya 76-65 kaybeden TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene ve ABD’li pivot Devin Williams karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ene “Venezia maçı kazanmayı hak etti. Takımımız için söylenecek çok fazla şey yok çünkü hem savunmada hem de hücumda sene başından beri ilk defa bu kadar reaksiyon vermeden oynadılar. Zaman zaman bazı oyuncular reaksiyon gösterseler de takım olarak sahadaki 5 oyuncu ve yedekten gelen oyuncular istediğimiz isteği ve sertliği sahaya yansıtamadı. 11 sayı ile mağlubiyet sahadaki farkı göstermiyor. Daha farklı kaybetmeyi de hak ettik” dedi.

Zor bir fikstürün içinde olduklarını ancak bu durumun bir bahane olmadığını vurgulayan Ene, “Takımımı anlayabiliyorum. Bizim için zor bir fikstürdeyiz ama yine de bu bahane değil çünkü bu onların işi ve bu seviyede çıkıp ‘bugün benim günüm değildi’ diyemezsiniz. Her gün senin günün olmalı hem takım olarak hem de bireysel olarak. Hatalarımızı biliyorum. Bu gece sahadaki gerçek TOFAŞ takımı değildi. Bu karakteri Limoges maçında ve Partizan maçının bazı kısımlarında gösterdik. Sahada çok fazla hata yaptık ve ben bunları tek tek saymak istemiyorum. Zihinsel ve fiziksel olarak bu maçı oynamaya hazır değildik” şeklinde konuştu. 

Yorumlar Okunma: 2937