Türk Telekom'dan müthiş geri dönüş - BasketFaul.com

Türk Telekom'dan müthiş geri dönüş

15-10-19 21:33

İSTATİSTİK: 

Türk Telekom iki tarafa da sürekli gidip gelen mücadelede Holon'u deplasmanda 82-79 yenmeyi başardı. Son 2 dakikada 9-0'lık seri yakalayan temsilcimiz bu müthiş geri dönüşle önemli bir galibiyete imza attı. 

 

Türk Telekom karşılaşmaya çok iyi başladı. Hücumda son derece akıcı gözüken temsilcimiz kolay sayı bulunca üstünlüğü de eline aldı. Taraftarının desteğiyle toparlanan Holon savunmada hiç etkili olamayınca oyun da temsilcimizin istediği gibi gelişti. İlk 6 dakika sonunda 20-11'lik Türk TElekom üstünlüğü vardı 2 dakika sayı üretilmedikten sonra geri dönen Holon farkı eritse de ilk çeyreği temsilcimiz 25-20 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Muhammed Baygül'ün etkili oyunuyla başladık. İki takımdan gelen karşılıklı dış atışlarla fark korundu. Foster'ın etkili oyunu Holon'da dikkat çekerken Telekom rotasyona gitti .Latavious Williams'ın devreye girmesiyle Holon kotnrolü eline aldı. Taraftarının müthiş desteğiyle seri yakalayan İsrail temsilcisi devre arasına 44-43 önde gitmeyi başardı.

İkinci yarıya aynı hücumu üst üste 3 kez oynayara kbaşlayan Holon 7 sayı birden bulunca Telekom molası kaçınılmaz oldu. Mola sonrası kendine gelen temsilcimiz Hunter'ın etkili oyunuyla rakibini yakaladı. 25. dakika 56-53 Holon üstünlüğü ile geçildi. Bu dakikadan sonra iki takım da hücumda saçmalamaya başladı. Kolay top kayıpları kötü şut tercihleriyle birleşince son çeyreğe 59-59 skoruyla berabere gidildi.
 
Son çeyreğin ilk iki dakikasında rakibinden sayı yemeyen Telekom bulduğu üçlükle skorda üstünlüğü yakaladı. Durağan başlayan çeyrek iki takımın üçlükleriyle bir anda hızlandı. Bitime 4.34 kala Holon üst üste isabetlerle skoru 72-65'e getirdi. Foster'ın turnikesine üst üste Muhammed'in isabetleriyle yanıt verdik. Son 2.22'ye 77-72 geride giren temsilcimiz yakaladığı 9-0'lık seriyle 17 saniye kala 4 sayı farkla öne geçti. Holon topu oyuna sokarken Malachi Richardson'a yapılan faul top oyuna girmediği için kasti faul olarak nitelendirildi. Holon farkı serbest atışlarla ikiye indirdi. 13 saniye kala hücumu kullanan Holon istediğini yapamadı. Kalan süre sonunda karşılaşmadan Telekom 82-79 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 2802