Darısı bizim sahalara... - BasketFaul.com

Darısı bizim sahalara...

14-10-19 16:31
Sahadaki reklam alanlarda kayıp ayak bileği sakatlanması, aşil tendonu kopması, çapraz bağ zedelenmesi olaylarından sonra defalarca seslenip zemin üzerine yapıştırılan reklamların kaldırılması için yetkililere seslendik... Oyunculara, "Sizin mesleğinizin sonunu getirebilecek bu tuzakların kaldırılması için harekete geçin." dedik. Ne yetkililerden bir ses geldi, ne de hiçbir dayanışma derneği olmayan oyunculardan... (Bizim oyuncuların en ufak bir mesleki dayanışması yoktur, sadece sözleşmeye imza atmasını bilirler)

Haberin altında Fenerbahçe'de oynadığı dönemde Ricky Hickman'ın aşil tendonunun kopmasına neden olay pozisyonu hatırlayacaksınız...

Sonunda EuroLeague Oyuncular Birliği’nin girişimleri ile artık EuroLeague maçlarında en fazla yön değiştirmenin yapıldığı faul çizgisinin üzerinde reklam veya kulüp logosunun kullanılmaması, sadece parke üzerinde boyalı reklamlara izin verilmesi kararlaştırıldı.

EuroLeague Oyuncular Birliği, Twitter hesabında paylaştığı bir tweete “hiçbir şeyin oyuncu sağlığından önemli olmadığını” belirten bir açıklama ekleyerek bu önemli gelişmeyi duyurdu.

“ELPA üyelerinin girişimleri sayesinde artık üç sayı bölgesinde logo olmayacak. Sadece renk belirteci olacak. Çünkü oyuncu sağlığı önce gelir. EuroLeague sahaları artık temiz ve daha güvenli.”
 

 

Yorumlar Okunma: 2804