Real ve Barcelona büyük açık verecek - BasketFaul.com

Real ve Barcelona büyük açık verecek

13-10-19 16:43
Palco 23‘e göre, Real Madrid ve Barcelona’nın 2019-20 sezonu sonu itibariyle toplam 60 milyon euroluk bir bütçe açığı açıklaması bekleniyor. Diğer taraftan, iki dev ekibin gelirlerinin 25 milyon euro dolaylarında olması muhtemel. Bu gelir beklentisi, 2018-19 gelirlerinin %9 altında.

Barcelona’nın bütçesi 32.9 milyon euro, Real’inki ise 30.3 milyon euro olarak belirtildi. Rakamlar diğer harcamaların dışında sadece oyuncu ve koç maaşlarını içeriyor. Real Madrid‘in zararı 27.9 milyon euro olacağı beklenmekte. Bu rakam, geçtiğimiz sezonlara göre %3’lük bir bütçe açığı artışını gösteriyor. Ancak iki kulübün de futbol şube gelirleri, basketbol şube zararlarını kapatacak kadar büyük.

Real Madrid, Jordan Mickey ve Nicolas Laprovittola eklemelerinin yanına en son pivot Salah Mejri’yi katmıştı. Gustavo Ayon’la ise yeni sözleşme imzalamadılar.

Barcelona ise tamamen değişti diyebiliriz. Kadronun büyük bölümü yenilendi ve bu çok maliyetli oldu. NBA’in dışındaki transferler arasından en büyük hamleyi Nikola Mirotic’i alarak yapan Barça, Malcolm Delaney, Alex Abrines, Brandon Davies ve Cory Higgins gibi kilit eklemeler yaparak EuroLeague’in en büyük favorilerinden biri oldular. (Eurohoops)
 

 

Yorumlar Okunma: 2109