Levent Erdoğan: Hedef çeyrek finale kalmaktı, şampiyon olduk - BasketFaul.com

Levent Erdoğan: Hedef çeyrek finale kalmaktı, şampiyon olduk

09-10-19 11:07
Federasyon Kupası'nda şampiyon olan Finalspor Koçu Levent Erdoğan, "Hedefimiz  çeyrek finale çıkmaktı ancak her gün üzerine koyup, bizim de beklemediğimiz şekilde birinci olduk." dedi.

Üçlü averajla çeyrek finale yükseldiklerini hatırlatan Erdoğan,çeyrek finalden itibaren büyük ivne kazandıklarını belirtip şöyle konuştu:

"Turnuva sırasında harika bir hava yakaladık ve oyuncular her maçı sanki üst lige çıkma mücadelesi olarak görüp bütün enerjilerini sahaya koydu. Grup maçında burnu kırılan Veal'in turnuvayı oynamaya devam etmesi de takımı motive etti. Eskişehir'e şampiyonluk için gittiğimizi söylersem yalan olur ama çeyrek final maçından itibaren iyi şeyler yapabileceğimizi hissettik."

Erdoğan, Federasyon Kupası şampiyonluğunun lige olası etkileri için de şu yorumu yaptı: 

"Çok büyük bir şey başardık havasına girmeden aynı ciddiyet ve istekle oynamamız lazım. Bu takımım kazanması için o maçı çok istemesi lazım. Gevşersek kimseyi yenemeyiz. 

Çok iyi bir kimya oluşturdu. 4 deneyimli oyuncumuz var ve bu nedenle yabancıya bağımlı bir oyun yapımız yok. İki çaylak yabancımız son derece iyi niyetle takıma katkı veriyır. İkisi de hem saha içinde, hem saha dışında son derece uyumlu. Takımdaki yerlilerden sadece biri Bursa dışından. Staffımız da Bursalı genç koçlar. Harika bir havamız var ve bunun sonuna kadar devam edeceğini umuyoruz. Lige başlarken de hedefimiz play-off'lara kalmak olacak."

Levent Erdoğan aynı zamanda TED Kolejliler altyapısında çalıştığını ifade edip, yaşadığı sorunu şöyle anlattı:

"A Takım antrenörlerinin altyapılarla ilgilenmemesinden şikayet edilir. Ben A Takım antrenörü olarak altyapıyla uğraşıyorum ama A Takım ve altyapılar farklı kulüpler olduğu için çalıştığım çocukların maçına çıkamayıp kurallar gereği tribünde oturuyorum. Basketbol okulları yüzünden alınan bu kararın değişmesini diliyorum." 

Yorumlar Okunma: 1670