Doğan: Fethiye'nin gerçek hedefi ligde kalmak - BasketFaul.com

Doğan: Fethiye'nin gerçek hedefi ligde kalmak

09-10-19 09:38
Geçtiğimiz sezon erkekler basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden ve sezon sonunda erkekler basketbol 1. Ligi’ne yükselmeyi başaran Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Basketbol Takımı yeni sezon çalışmalarını sürdürüyor.

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Genel Koordinatörü Miraç Efe Doğan, bu sezon için öncelikli ve gerçekçi hedeflerinin TBL’de kalıcı bir takım yaratmak olduğunu söyledi. Miraç Efe Doğan, yeni yükseldikleri TBL’de güçlü takımlar bulunduğunu, özellikle Petkim’in iddialı bir kadro kurduğunu, lige yeni yükselen ve kısıtlı bir bütçe ile mücadele edecek bir takım kurdukları için bu sezon işlerinin geçen sezona göre daha zor olduğunu belirtti. 

Miraç Efe Doğan, “Ligde kalıcı ve istikrarlı bir takım olabilmek için sürdürebilir ekonomik ve sportif bir yapılanma içindeyiz. Kısa vadeli geçici başarılardan ziyade, devamlılığı olan bir sistem kurmak istiyoruz. Bu planlama çerçevesinde, Belediye Başkanımız Alim Karaca'nın da destekleriyle, borçsuz, kendi kendine yetebilen, sorunsuz bir spor kulübü olma hedefimiz var. Ancak Belediyespor geçen yıllardan kalan önemli bir borç yükü altında bulunduğundan, bir taraftan bu borçları temizlerken, bir yandan da tüm branşlarda Fethiye’ye yakışan bir kulüp yapısı kurmaya gayret ediyoruz." dedi. 

Yorumlar Okunma: 1727