TOFAŞ Belgrad cehenneminden çıkamadı - BasketFaul.com

TOFAŞ Belgrad cehenneminden çıkamadı

09-10-19 00:00

İSTATİSTİK: 
Tofaş oynaması en zor deplasmanlardan biri olan Partizan karşılaşmasından 93-80 mağlup ayrıldı. Stark Arena'da tam 9854 seyirci karşılaşmayı izledi. Tofaş maça müthiş başlasa da devamında rakibin seyirciyle bütünleşerek geri dönmesinin önüne geçemedi.


Maça müthiş bir şekilde başladı Tofaş. Hücumda Devin Williams üzerinden ok etkili olan temsilcimiz üstünlüğü ele alırken sahanın iki tarafında da istediklerini yapan taraftı. Farkı ilk bölümün ardından çift hanelere çıkardı Tofaş. Çeyreğin son bölümünde de farklı oyunculardan da sayı üretince ilk çeyreği 27-15 önde tamamladık.

İkinci çeyreğin başında hücumda yine iyi gözüksek de savunmamız çok düştü. Çok kolay sayı üreten Partizan farkı yavaş yavaş kapatmaya başladı. Seyircinin de oyuna katılması ve Gordic'in etkili oyunu farkın kapanmasına sebebiyet verdi. Zagorac'ın tek başına 6-0'lık serisi ile çeyrek biterken devre arasına 49-45 önde girdi Tofaş.

İkinci yarıyla beraber oyun kontrolü tamamen Partizana geçti. Lojeski'nin üçlüğü ile başladığımız çeyrekte rakibin 11-0'lık serisine engel olamadık. Lojeski hariç kimseden katkı alamayınca oyun çok tıkandı. Yine de savunmayı biraz toparlayınca üstünlük rakibe geçmedi. Çeyrek sonundaki 4-0'lık seri ile son çeyreğe 66-66 eşitlikle gidildi.
 
Son çeyreğe isabetlerle girsek de Zagorac'dan yine üst üste 8 sayı gelince hem tribün hem Partizan takımı adeta gaza geldi. Mola ile rakibi kısıtlamaya çalışsak da 10 bine yakın kişinin de desteğini alan Partizan kısa sürede hücumda patlama yaşadı. Tofaş çok kötü hücum etmese de rakibe 5 dakiakda 17 sayı imkanı tanıyınca fark çift hanelere dayandı. 4 dakika kala Berk'in üçlüğü ile farkı 6 sayıya indirdik. Velickovic tecrübesiyle Partizan'ı sıkıntıdan çıkardı. Son bölümde Tofaş oyundan kopunca karşılaşmadan Partizan 93-80 galip ayrldı.
 
Öne çıkanlar...
Partizan: Torrrian Walben 12 sayı, 7 ribaund, Rade Zagorac 26 sayı, 5 ribaund, 2 asist, Nemanja Gordic 12 sayı, 3 ribaund, Novica Velickovic 15 sayı, 7 ribaund, 4 asist
TOFAŞ: DJ White 16 sayı, Tarik Phillip 16 sayı, 6 ribaund, 8 asisti Matt Lojeski 14 sayı, 1 asist, Devin Williams 18 sayı, 5 ribaund, 2 asist

Yorumlar Okunma: 2286