Finalspor'u kutlarken... - BasketFaul.com

Finalspor'u kutlarken...

08-10-19 11:49
Federasyon Kupası hazırlık turnuvası gibi görülse sahaya çıkan herkes kazanmak için yırtınıyor. Sezona başlarken itibar, galip gelip devam ettikçe artan İDDAA geliri, sponsorları mutlu etme isteği...

Çeyrek finalden itibaren Eskişehir'de müthiş maçlar oldu, son toplar sonucu belirledi ve turnuvanın başında favoriler arasında yer almayan Finalspor kürsüye çıktı.

Finalspor'un bütçe olarak ligin son 4-5 takımından biri olduğu düşünüldüğünde başarıları daha da büyük anlam kazanıyor. İki önemli faktör Finalspor'un sözleşmelerinden daha yukarıdaki oyuncuları bir araya getirmesini sağladı... Birincisi bazı oyuncuların Bursa'da oturmak istemeleri ile Finalspor'un şartlarını kabul etmeleri, ikincisi Finalspor'un yıllardır sözünde duran bir takım olarak hiç sabıkasının bulunmaması...

2006 yılında kurulan, 10 yılını TBL'de geçiren Finalspor ödemeleri günü gününe yapan nadir kulüplerden biri. Böyle olduğunda da başka kulüplerden daha yüksek öneriler alan oyuncular için, "Maceraya atılıp davalık olacağıma, daha az kazanırım ama paramı zamanında alırım." düşüncesi Finalspor'u tercihlerinde rol oynuyor. Finalspor olanakları kadar takım kurduğu için TB2L'ye de düştü ama kimseye borçlu kalmadı. Bu anlamda Finalspor'un basketbolumuzdaki en iyi örneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bunların yanı sıra kulüpteki aile ortamı da birlikteliği güçlendirince ortaya takım gibi takım çıktı. 

Finalsporlu oyuncuları, istikrarın mimarı olan patronları İhsan Özen'i, güzel atmosferin yaratılmasında etkin rol oynayan genel menajer Uğur Özmen ve ekibini, deneyimli ve mütevazı koçları Levent Erdoğan'ı yürekten kutlarız. (Basketfaul) 

 

Yorumlar Okunma: 2602