Efes savunmasıyla döndü (Gençalp Kozan) - BasketFaul.com

Efes savunmasıyla döndü (Gençalp Kozan)

07-10-19 22:59

İSTATİSTİK: 

Basketbol Süper Ligi'nde Anadolu Efes, Beşiktaş Sompo Sigorta'yı ikinci yarıdaki iyi savunmasıyla yendi ve lige 2'de 2'yle başladı. Beşiktaş ise sezonun ilk mağlubiyetini aldı. 

İlk çeyrekte oyundaki üstünlüğünü net bir şekilde hissettiren Beşiktaş Sompo Sigorta, yarı sahada hareketli kalarak Shaq McKissic'e bire bir oynamak için alan açtı. Siyah-beyazlılar, Anadolu Efes'in pota altındaki savunma zaafiyetini de iyi işleyerek 24 sayısının 14'ünü McKissic'ten bulduğu ilk 10 dakikayı 24-17 önde tamamladı.

Efes, hücumlarda çoğunlukla el üstü atışlara kaldığı ilk çeyreğin ardından tempoyu arttırma yoluna gitti ve Micic'in başarılı pasörlüğünde başta Alec Peters olmak üzere tüm parçalarını devreye soktu. Lacivert-beyazlılar art arda topladığı hücum ribaundlarıyla öne geçse de Toddrick Gotcher'ın son saniye üçlüğü Beşiktaş'ı soyunma odasına moralli götürdü (43-41).

İkinci yarıya Micic'in inisiyatif alarak kullandığı üçlüklerle başlayan Anadolu Efes, savunma tarafında ise eksilmemeye özen gösterdi. Bu bölümde içeri girmekte zorlanan Beşiktaş, yayın gerisinden güvenebileceği sıcak bir el bulamayınca 14 dakikada 11 sayı atabildi. Son çeyreğe 54-60'lık Efes üstünlüğüyle girilirken Micic-Doğuş-Buğrahan-Singleton-Dunston'dan oluşan 5 başta McKissic olmak üzere Beşiktaşlı kısalara top kullandırmadı, fast-break sayıları da bunun ödülü olarak lacivert-beyazlılara geldi.

Bitime 9 dakika kala farkı çift hanelere çıkaran Efes, bu andan sonra üstünlüğünü korudu ve karşılaşmayı 68-80'lik galibiyetle tamamladı.

Anadolu Efes'te 15 sayı, 12 asistle double-double yapan Vasilije Micic maçın yıldızı olurken Alec Peters 15, Buğrahan Tuncer 12 sayılık katkı verdi. Beşiktaş Sompo Sigorta'da Shaq McKissic'in 22 sayısı mağlubiyeti önleyemedi.

Yorumlar Okunma: 2090