Sarıca: Karşıyaka taraftarıyla yeniden buluşmak mutluluk verici - BasketFaul.com

Sarıca: Karşıyaka taraftarıyla yeniden buluşmak mutluluk verici

06-10-19 20:48
Pınar Karşıyaka'nın Arel Üniversitesi Büyükçekmece’yi mağlup ettiği maçtan sonra Karşıyaka'nın koçu Ufuk Sarıca, şunları söyledi:

“Açıkçası kazanmak güzel ama bugün Büyükçekmece’de eksikler vardı. Tabii ki eksikler olmasa da bizim amacımız kendi evimizde oynadığımız bu maçı kazanmaktı. Her şeyden önce ilk maçta bu kadar dolu tribünlere, böyle bir taraftara oynamak beni ve takımımı çok sevindirmiş durumda. Bugün 3-4 bin kişilik bir taraftarımız vardı. Bu da müthiş bir başlangıç. Her gün burada çoğalacağımıza, her gün basketbol olarak daha iyi olacağımıza eminim.

Skor olarak çok bir şey konuşmak istemiyorum. Daha çok eksiklerimiz var çünkü çok fazla beraber çalışamadık. Mutlaka geliştireceğiz kendimizi. Bugün çok atış kaçırdık, bunlar üzerinde de çok çalışacağız ama esas itibariyle bizim organizasyonumuzu çok geliştirmemiz lazım.

Çok karakterli, savunma yapmayı çok seven oyuncular var. Onları mutlaka yukarıya taşıyacağız, daha ileriye götüreceğiz.

Bugün ilk yarıda 18 asist yaptık. Maçı kaç asist ile bitirdik bilmiyorum ama yine söylüyorum, bugünkü maç ölçü olmaz. Bizim artı-eksi üstüne koymamız gereken şeyler var. Bandırma maçından sonra da bunu söyledim. Oyuncularım da bunun farkında. Çok yeniyiz. Antrenman ve maç olarak çok yeni bir takımız. Buraları kayıpsız geçmek önemli. Şu an onu başarıyoruz.

Ben tekrar Karşıyaka taraftarıyla bir arada olmaktan çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Onlar da bir kez daha bizi yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ediyorum.” 

Yorumlar Okunma: 1429