Petkim uzatma sonunda finalde - BasketFaul.com

Petkim uzatma sonunda finalde

05-10-19 18:47

İSTATİSTİK

TBL Federasyon Kupası yarı finali karşılaşmasında Petkim, Akhisar'la karşı karşıya geldi. Çekişmenin ve mücadelenin eksilmediği karşılaşmayı uzatma sonunda genç oyuncu Umut Geçen'in attığı buzzer ile Petkim 89-90 kazanarak finale yükseldi.

Karşılaşmaya iyi başlayan Akhisar, organize hücumlarla sayıyı kaydederek 7-0 seri yakaladı. Çeyrek final maçında da olduğu gibi ilk dakikaları suskun geçiren Petkim, molaya gitmek zorunda kaldı. Moladan Patrick Rempert'ın bitirici hamleleriyle dönen Petkim, rakibini zorlamaya başladı. Rakibinin bu hızlı dönüşünü Akhisar,  Vytenis Cizauskas'la geri püskürtmeye çalıştı ve son saniyede kaydettiği üçlükle Akhisar ilk çeyreği 20-17 önde tamamladı.

Boyalı alandan ikinci çeyreğe iyi başlayan Petkim, skor üstünlüğünü eline aldı. Çekişmeli eksik olmadığı karşılaşmada skor sık sık dengelendi. Çeyreğin ikinci yarısında 9-0 seri yakalayan Petkim, rakibine molayı aldırdı. Akhisar, moladan sayıyla dönse de skor üstünlüğünü eline alamadı. İkinci çeyreği 40-43 Petkim önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe iki ekip de düzensiz şu tercihleriyle başladı. Skor bulmakta zorlanılan bu dakikaların ardında sakinliği korumaya başlayan Petkim, içerde Hakan'la topu buluşturarak öne geçen taraf oldu. Kalan dakikalarda çekişmeli geçtiği üçüncü çeyreği 59-57 Akhisar önde tamamladı.

Çekişmenin arttığı son çeyrekte Petkim, Marvin Jones'la topu pota altında buluşturarak skor buldu ve üstünlüğü eline alan taraf oldu.Maçı hiç bırakmayan Akhisar ise 02:51 dakika kala Ömer Sancaklı'nın üçlüğüyle skoru 71-73 getirdi. 11 saniye kala fark 1 iken çizgiye giden Umut Geçen'in 2/2 ile dönmesiyle farkı 3'e çıkaran Petkim, maç içindeki kritik eşiği de aşmış oldu. Ancak taktik faullerin yapıldığı bu dakikalarda Patrick Rembert'in 1/2 ile dönmesi Petkim'i tekrar kritk eşiğe getirdi. Çizgiden Hazer Avcı ile kayıpsız dönen Akhisar skoru 82-82 getirdi ve maç uzatmaya gitti. 

Uzatmaya Hakan Yapar'ın sayılarıyla başlayan Petkim skor üstünlüğünü eline aldı. Savunmadaki iyi oyununu skora yansıtmakta zorlanan Akhisar, rakip savunmasını geçmekte zorlandı. Üstünlüğü kalan bölümde el değiştirmeye devam ettiği karşılaşmada heyecan gittikçe yükseldi.Bitime 2 saniye kala Petkim Umut Geçen'in attığı buzzer ile skoru 89-90 getirdi ve finale yükselen taraf oldu.

Öne çıkanlarAkhisar:Ömer Sancaklı 17 sayı, 6 ribaund, Kahiem Seawright 15 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Vytenis Cizauskas 14 sayı, 1 ribaund, 6 asist Petkim: Patrick Rembert 27 sayı, 4 ribaund, 8 asist, Hakan Yapar 24 sayı, 5 ribaund, 2 asist, Marvin Jones 14 sayı, 9 ribaund

 

Yorumlar Okunma: 1730