Obradovic: Hazırlık dönemini iyi geçiremedik, toparlanıyoruz - BasketFaul.com

Obradovic: Hazırlık dönemini iyi geçiremedik, toparlanıyoruz

04-10-19 06:34
Fenerbahçe Beko Koçu Zeljko Obradovic ile Derrick Williams, Real Madrid maçı sonrası Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Öncelikle karşılaşmaya kötü başladıklarına dikkat çeken Obradovic, “Maça yeterince konsantre değildik. En önemli noktalardan biri de top kayıplarıydı. Devamında sezonun daha başı olması sebebiyle başka problemler de oldu. Takıma yeni gelen oyuncuların adaptasyonları, sakatlıkları devam eden oyuncular vs. Aynı zamanda iki pozisyon vardı maç içinde karşılaşmanın kararını etkileyen. Hazırlık dönemimiz sakatlıklar ve milli takımlardaki oyuncular nedeniyle iyi geçmedi. Yine de 10 gün öncesini gözlerimin önüne getirdiğimde şimdi çok daha iyi durumda olduğumuzu söyleyebilirim. ” diye konuştu. 

40 dakika boyunca sahada kalan Derrick Williams 19 sayı, 10 ribauntla double double yaptı. Maç sonrası FB TV'ye konuşan Williams, "Zor maçtı ama elimizden geleni yaptık. Jan Vesely ile Joffrey döndüğünde her şey daha kolay olacak. Koç 40 dakika oynamamı istiyorsa, o ne derse ben onu yapmaya hazırım.  Zaten sezon öncesi kendimi buna göre hazırlamıştım" dedi.

Son pozisyondaki hakem kararı ile ilgili de Derrick Williams,  "Zor bir karar tabii. Hakemlerin işi de çok zor. Doğru ya da yanlış karar verebilirler. Zor anlar. Bizim daha iyi oynamaya bakmamız lazım" yanıtını verdi.  

Yorumlar Okunma: 2301