Cabadak: Federasyon Kupası'nı hazırlık maçları olarak görüyoruz - BasketFaul.com

Cabadak: Federasyon Kupası'nı hazırlık maçları olarak görüyoruz

03-10-19 11:30
TBL Federasyon Kupası C Grubu'nda mücadele eden Manisa BBSK 2 galibiyet ve 1 mağlubiyetle çeyrek finale çıkmayı başardı. Başantrenör Ceyhun Cabadak kadro yapısı, grup maçları ve çeyrek finaldeki eşleşmesi hakkında şunları söyledi:

"Federasyon Kupası maçlarını lig öncesi hazırlık döneminin son etabı olarak görüyoruz. Lige göre farklı bir formatta oynanan kupa maçları, gerçek güç seviyesini yansıtmasa da, bizim gibi yeni kadroların beraber oynama alışkanlığı kazanması açısından çok değerli. Kupa organizasyonu tamamı yenilenen genç kadromuz açısından ciddi bir tecrübe oluyor. Bu sezonki yaş ortalamamız 23, genç oyuncularımızın gelişimi ve yeni isimlerin basketbola kazandırılması gibi bir misyonumuz var.

Grup maçlarını göz önüne aldığımızda, Ankara Anadolu Basket takımı geç kurulduğu için fiziksel olarak hazır değildi ve ilk gün bizim herkesi kullanarak oynayabildiğimiz bir maç oldu. Sonrasında çok sert geçen bir Bornova Belediye maçı oynadık, ilk 25 dakikayı çok iyi kontrol ettik fakat maçın genelinde çok fazla basit hata ile oynadık. Hücum kısmında 21 top kaybı yaptık. Sonrasında rakibimiz geriden gelip skoru eşitledi. Son iki dakikalık bölümü akıllı ve soğukkanlı oynadık ve kazanarak gruptan çıkmayı hakkettik. Son gün Petkim maçında ise sakatlıkları nedeniyle yabancı oyuncularımızı dinlendirdik ve yorgun olan yerli oyuncularımızı daha az süreler sahada tuttuk. Oyuna tutunamadık fakat genç oyuncularımızın bu tarz güçlü bir rakibe karşı göstermiş olduğu mücadeleden memnunum. 

Çeyrek finalde Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket takımı ile eşleştik, ligin kadro kalitesi açısında en güçlü takımlardan bir tanesi. Çok iyi basketbol oynuyorlar ve geniş rotasyonla maçın büyük bölümünü çok sert oynayarak rakip takımlara karşı avantaj elde ediyorlar. Bu kaltede bir maç oynamak bizim için lig öncesi çok iyi bir test olacak. Rakibimiz maçın favorisi olsa da, eğer tam kadro oynayabilirsek son ana kadar iyi mücadele edeceğiz ve izleyenlere keyifli bir basketbol maçı izlettireceğiz."

Yorumlar Okunma: 1132