Ene: Oyuncularımı kutlarım - BasketFaul.com

Ene: Oyuncularımı kutlarım

02-10-19 23:20
Limoges galibiyetinden sora konuşan Tofaş koçu Orhun Ene, Bursaspor yenilgisinden sonra takımın verdiği reaksiyonun önemli olduğunu söyledi ve "Eurocup'ta turu geçmen için sahanızda yenilmememiz ve en az bir deplasman galibiyeti almanız gerekiyor." dedi.

Ene'nin görüşleri şöyle:
"Mazeret olarak söylemiyorum ama Bursaspor maçında 2 sakat oyuncumuz vardı. Daha iyi oynayabilirdik, belki öyle de kaybedebilirdik fakat Eurocup seviyesinde oynamak istiyorsanız daha sert bir hazırlık programı yapıyorsunuz ve sezon başı ister istemez kırılgan oluyorsunuz. Sakatlarımız ve takım kimyamızın da bozulması nedeniyle kötü başladık fakat ben oyuncularımı tebrik ediyorum çünkü 2 gün önce oynadığımız maç, hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak yıprandığımız bir maçtı. Böyle bir maçın ardından böyle bir efor sergileyip maçı 16-17 sayılara çıkarıp 13 sayıyla kazandık. Belki farkı 17’den 20-22’lere de çıkarabilirdik ama burada hem tecrübe, hem oyunu okumak gerekiyor. Bizim Sammy Mejia gibi, Barış Ermiş gibi oyuncularımız tam olarak ve sağlıklı bir şekilde katlı almamız gerekiyor. Matt Lojeski’nin oyun içinde her anı aynı şekilde oynayamıyor ve iniş, çıkışları oluyor. Bunları çözmemiz lazım. Kendi sahamızda zor ve güçlü takımlarla oynuyor olsak da kazanmak çok önemli ama Eurocup’ta tur atlamak istiyorsanız, 5 iç saha galibiyeti 1 tane de deplasman galibiyeti almanız gerekiyor. Şimdi önümüzde 4 iç saha, 5 deplasman maçı var ve haftaya deplasmanda Partizan maçı ile başlıyoruz. Tabii bu arada ligde de Sigortam.Net İTÜ ile oynayacağız ve o maça da iyi hazırlanıp ligdeki ilk galibiyetimizi almak istiyoruz."

Limoges koçu Alfred Lumbe ise şöyle konuştu:

"Bizim açımızdan kötü bir maç oldu. Basketbolun 40 dakika boyunca saha için mücadele ile oynadığının farkına varamadık. Bu yüzden de maç boyu momentum değişiklik gösterse de çok da bizim tarafımıza geçmedi. Performansımız açısından tatminkar değilim. Sezon içerisinde çalışmamız gereken çok fazla konu var. Bu süreçte, özellikle Ekim ayı içerisinde hem lig hem de kupa maçları çok fazla. Bu süreçte çok fazla çalışıp hatalarımızı düzeltmemiz gerekiyor. Bundan önceki maçlarda bu kadar kötü savunma yapmamıştık fakat bugün savunmamız çok kötüydü." 

Yorumlar Okunma: 1027