Daçka Slovenya'dan zaferle dönüyor - BasketFaul.com

Daçka Slovenya'dan zaferle dönüyor

02-10-19 22:19

İSTATİSTİK: 

Darüşşafaka Tekfen, Eurocup ilk maçında Cedevita Olimpija'yı deplasmanda 79-73 yenmeyi başardı. Temsilcimiz ribaundlardaki 44-28'lik üstünlüğü ile maçı kendine çevirmeyi bildi. Daçka'da 6 oyuncu 9 ve üstü sayı üretmeyi başardı.


Dış atışlarla başlayan Daçka ilk beş dakikayı önde geçse de çeyreğin devamında Simonovic'in üst üste üçlükleri skoru Cedevita'ya taşıdı. Çeyreğin ikinci bölümünde 15-4'lük seri yakalayan Cedevita çift haneli üstünlüğü ele geçirdi. İlk çeyrek sonunda Cedevita'nın 24-12 üstünlüğü bulunuyordu.

İkinci çeyreğin ilk iki dakikası sonunda fark 14 sayıya kadar geldi. Bu dakikadan sonra 13-0'lık seri yakalayan Daçka yaptığı alan savunması ve tam saha baskısıyla rakibi abandone etti. Mahir Ağva'nın da savunmaya yaptığı katkı bu dakikalarda dikkat çekti. Yüksek yüzdeyle hücum eden temsilcimiz Lamb'in de sorumluluk almasıyla öne geçti. İlk devreyi Daçka 39-35 önde tamamladı.

İkinci yarıya Cedevita ısrarla Stipanovic'i kullanarak başladı. Daçka'da oyuna ilk kez giren Erkan ribaundlara yardımcı olurken takım organizasyonuna da fayda sağladı. Dış atışlarda yine iyi yüzde yakalayan temsilcimiz üstünlüğünü devam ettirdi. İki takımın da düşük savunma konsantrasyonu gösterdiği bu çeyreğin ardından son çeyreğe 63-59 önde girdik.
 
Son çeyreğin başında Kartal'ın üçlüğüyle farkı yeniden açarken  son 5 dakikaya girilirken fark 6 sayıydı. Bu dakikadan sonra hücumda biraz tıkanan Daçka rakibinin kendisini yakalamasına izin verdi. Codi Miller-Mcintyre'ın etkili oyunu ile 3.37 kala Cedevita öne geçti. Bu dakikadan sonra önce Johnathan Hamilton'ın hücum ribaundu sonrası isabeti ardından Gary Browne'ın hücum ribaundu sonrası Doron Lamb'in üçlüğü ile üstünlüğü yeniden ele geçirdik. Cedevita farkı yeniden azaltsa da Gary Browne'in isabeti ile maça noktayı koyduk. Karşılaşmadan 79-73 galip ayrıldık.

Yorumlar Okunma: 1838