Ayberk Olmaz: Ersan abiden sonra... - BasketFaul.com

Ayberk Olmaz: Ersan abiden sonra...

27-09-19 04:30
Galatasaray Doğa Sigorta, şampiyon olduğu TÜBAD Turnuvası'nın son gününde geriden gelip Beşiktaş'ı yenerken gözler Ayberk Olmaz'ın performansı oldukça etkiliydi. Koç Ertuğrul Erdoğan'ın "Özelliklerinin farkını anladığında Milli Takımın 4 numarası olabilir." dediği Ayberk Olmaz ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik. 

- Ertuğrul koçun senle ilgili yorumları hakkında neler söylersin?
Ayberk Olmaz: Hedefim zaten milli takımın 4 numaralarının içinde olabilmek. İlk defa geçen sene katıldım ve 4 numara oynadım. Ersan İlyasova'dan sonra orada forma alabilmek, onu aratmamak için Berkan Durmaz ile çok çalışmamız gerekecek . 

-Boşa geçirdiğini düşündüğün bir sezon var mı ?
Ayberk Olmaz:  Fenerbahçe'den sonra TED Ankara Kolejliler'e gittim . Oradaki iki sezonun basketbol olarak iyi geçmedi, az oynadım ama kondisyoner Hilmi abi ile çok iyi çalıştım . Bir de geçen sezonda sakatlandıktan sonra istediğim gibi çok oynayamadım. 

- Öne çıktığın maçlar olsa da bir devamlılık sıkıntın görülüyor. Sence sebebi nedir? 
Ayberk Olmaz:  Aldığım süreler karşıdaki takıma ve koçun tercihine göre değişiyor. Ben verilen süreyi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum. Az süre aldığım zamanlarda benden daha iyi oynayan arkadaşlarım oluyor.

- Hedeflerin neler ?
Ayberk Olmaz:  Basketbol Süper Ligi benim için tabii ki başlangıç. Türkiye'nin en üst ligde 18 yaşımdan itibaren oynuyorum. Bunun üzerine tabii ki çıkmak istiyorum.

- Kuvvet problemin olduğu eleştirileri var. Bunun hakkında neler söylersin? 

Ayberk Olmaz:  Bazen 5 numarada savunma olarak bunun sıkıntısını çekiyorum, hücumda problemim olduğunu düşünmüyorum. Savunmadaki sorunumun bence kuvvetle ilgisi yok, biraz daha temaslı oynamayı bilmek ve öğrenmekle alakası var. Bunu daha iyi öğrenmem gerekiyor.  

Yorumlar Okunma: 5287