Jokic: Sirkteki hayvanlar gibiyiz - BasketFaul.com

Jokic: Sirkteki hayvanlar gibiyiz

26-09-19 09:58
2015’ten bu yana Denver Nuggets‘ta bulunan Nikola Jokic, dünyanın en iyi uzunlarından birine dönüştü.

24 yaşındaki oyuncu, Sportsklub’ın “Putevima sporta” adlı programında lig ile alakalı düşüncelerini paylaştı:

“Amerika’da her takım, her oyuncusuna ulaşabileceği en iyi versiyona varmasını sağlamak için olanak (ilgi, idman, doktor) sağlıyor. Bu şekilde oyuncuya kulübü suçlamak için bir neden bırakmıyor. Nuggets‘taki 3-4 yılında takımdan yaklaşık 20-30 oyuncu geçti. Aslında düşünürseniz biraz endişe verici ama yeni yetenekler ve yeni oyuncular gelmeye devam ediyor. Siz sadece sirkin içindeki bir parçasınız. 

Nereye gidersek gidelim insanlar fotoğraf çektirmek istiyor, sanki sirkteki bir hayvanmışız gibi ‘hadi fotoğraf çektirelim, hadi fotoğraf çektirelim’ diyorlar. Bunu aynı zamanda komik buluyorum çünkü biraz daha iyi düşündüğünüzde gerçeklik algınızı kaybediyorsunuz. Biz sadece oyuncuyuz, basketbol oynuyoruz.” 

Jokic ayrıca medyadan da hoşlanmadığını şu sözlerle açıkladı:

“Dürüst olmak gerekirse… Medyaya karşı olduğumu söyleyebilirim. Onların varlığının spor için kötü olduğunu düşünüyorum. Ancak şu an olduğumuz yerdeysek, biliniyorsak bu da medya sayesinde. Bu sebeple medyanın insanlar üzerinde etkisi olabiliyor. Evet, sporcuların yarattığı etki dünyanın daha önemli insanlarından daha fazla seviyede olabiliyor.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2640

coil