Mustafa Cengiz: Euroleague ve Eurocup'ta ödüller çok düşük - BasketFaul.com

Mustafa Cengiz: Euroleague ve Eurocup'ta ödüller çok düşük

25-09-19 17:27
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Erkek Basketbol Takımı’nın Doğa Sigorta ile yaptığı lansman toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Euroleague’de uygulanan ödül miktarının olması gerekenden çok düşük olduğunu vurgulayan Mustafa Cengiz, “Bizim yaptığımız araştırmalarda Euroleague ve Eurocup’ı kazanan takımların eksi durumda sezonu bitirdiği ortaya çıkıyor. Biz Galatasaray olarak henüz bunu göze alacak durumda değiliz. Euroleague finalini kazandığında 1 milyon Euro alıyorsun ki bu miktar çok az. Euroleague yetkililerin bunu arttırması ve futboldaki Şampiyonlar Ligi seviyesine getirmesi gerekiyor. Avrupa basketbolu için müthiş çalışmalar yapıyorlar. Bizim istirhamımız, onlardan Euroleague organizasyonuna katılan takımlara maddi manevi daha fazla destek vermesi ve galibiyet başına verilen ödül miktarını arttırması” açıklamasında bulundu.

Galatasaray Basketbol Takımı için yapılması planlanan kapalı spor salonu inşaatı için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Cengiz, “Kapalı salon geldiğimiz günden beri uğraştığımız bir konu. Her şey hazır ancak kapalı spor salonunu yapmak için ciddi sponsor arayışlarımız var. Maalesef Avrupa üzerinden Türkiye’ye sponsorluk akışında ciddi sıkıntı var. Ben çok söylemek istemiyorum ama değerli bir üniversitemiz ile projemiz var. Stadın olası maliyetini bulmak için bir teknokent projesi oluşturmayı hedefliyoruz. Kombine olayını daha konforlu hale getirmeye çalışacağız. Bizim inşallah kendi stadımız er ya da geç, bitecek. Bundan emin olabilirsiniz” diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 1195

coil