Ertuğrul Erdoğan'dan yeni sezona doğru ilk izlenimler - BasketFaul.com

Ertuğrul Erdoğan'dan yeni sezona doğru ilk izlenimler

22-09-19 11:05
Mehmet Baturalp TÜBAD Turnuvası'nda birinci olan Galatasaray Doğa Sigorta Koçu Ertuğrul Erdoğan geçen sezonki kadroyu korumalarının büyük avantaj oluşturduğunu belirtirtip yönetime teşekkür ederken, Ayberk Olmaz için de "Kendisinin farkına varabilirse Milli Takımın beklediği 4 numara olabilir." dedi.

Erdoğan'la yaptığımız söyleşiden pasajlar...

* Geçen seneki kadroyu korumuş olmamız bizim için çok önemliydi. Bu nedenle sayın Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu üyelerine verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkürler ederim. Özellikle Erol Özmandıracı ve Ömer Cansever'in çok büyük katkıları oldu.

* Genel olarak sakatlıklardan dolayı sezon başı planlarımızın gerisindeyiz. Arapoovic'in sakatlığı nedeniyle bir transfer daha yaptık ve kadroyu geç bir araya getirmemize neden oldu. Yeni gelenlerin çabuk adapte olduğunu görüyorum ama yine de daha ilerilerde olabilirdik. Arapovic'in 4-6 hafta sonra dönmesini bekliyoruz.

* Geçen sezonun yarısından itibaren ortaya koymaya başladığımız inatçı, maçı bırakmayan karakterimizi bu sezon da görüyor ve bundan dolayı da mutlu oluyorum.

* Lig bu sezon çok daha zorlu geçecek. Bütün takımlar geçen seneye göre daha iyi kadro kurdular.

* Hedefimiz Eurocup'ta gidebildiğimiz yere kadar ilerlemek. Bu nedenle farklı kadro derinliği kullanacağız. Hazırlık maçlarındaki süre dağılımı da zaten bunu gösteriyor.

* Yerlilerin katkısından çok memnunum, hazırlık maçlarındaki galibiyetlerde onların performansı etkili oldu. 

* Ayberk Olmaz geçen sezona da iyi başlamıştı ama 8 hafta süren sakatlığı onu etkiledi. Bu sene hazırlık dönemini çok iyi geçirdi. Ondan bu temposunu sürdürmesini bekliyorum. Beşiktaş maçının kazanılmasında en önemli faktör Ayberk idi ve oynamadığı Bandırma maçında sonra verdiği reaksiyon değerliydi. Kendisi için yapacağı hamle süresini belirleyecek. Ayberk'in yapacakları hem kendisini, hem takımı yukarı çekebilir. Atletik özellikleri olan becerikli ve özel bir oyuncu. Milli Takımın beklediği 4 numara olabilir. Oynadıkça kendi potansiyelini nasıl kullanacağını öğrenecek. Bence potansiyelinin tam olarak farkında değil.  

 

Yorumlar Okunma: 4473