Bulkaz'dan hakeme ambulans tepkisi - BasketFaul.com

Bulkaz'dan hakeme ambulans tepkisi

21-09-19 18:46
Denizli'deki Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket maçında 3 oyuncusu sakatlanan Konyaspor'da koç Ozan Bulkaz karşılaşmayı sağlık ekibi ve ambulans olmadan oynatan hakemlere büyük tepki gösterdi.

İbrahim Yıldırım'ın dizinin döndüğünü ve sahalara ne zaman dönebileceğinin MR çekiminden sonra belli olacağını, Goodwin'in adalesindeki yırtık nedeniyle 3 hafta civarında sahalardan uzak kalacağını belirten Bulkaz, "Adale sakatlığı geçirenlerin hastaneye acilen götürülmeleri gerekmeyebilir ama sahada oyucuların başına her türlü kaza gelebilir. Nitekim Berkay Sinirlioğlu boynunun üzerine düştü ve baygınlık geçirdi. Oyuncumuzu hastaneye bir taksiyle naklettik." dedi.

Hakemleri uyarmalarına karşılık olarak maça devam etmeleri konusunda tehdit edildiklerini ifade eden Bulkaz şöyle devam etti:

"Sahadaki herhangi bir oyuncuya acil müdahale gerekse, acilen hastaneye götürülmeleri gerekse ambülansın, sağlık ekibinin olmadığı maçta bunun sorumluluğunu bir hakem hangi düşünceyle üzerine alabilir. Otobüsü var da ona mı yetişecek? Bu bir akıl tutulmasıdır." 

Yorumlar Okunma: 3226

coil