Soydaş Turnuvası'nda Gaziantep grup ikincisi - BasketFaul.com

Soydaş Turnuvası'nda Gaziantep grup ikincisi

20-09-19 20:00
Cevat Soydaş Turnuvası'nda Gaziantep Basketbol, Bahçeşehir Koleji’ni 98-78 yenerek grup ikincisi oldu.

Maç, Gaziantep Basketbol’da Jamal Hagins'in 2 sayılık basketiyle başladı. Maç her ne kadar Gaziantep Basketbol üstünlüğüyle başlasa da çabuk toparlanan Bahçeşehir Koleji, ilk periyodu 17-20 önde tamamladı.

Üstünlüğün sürekli el değiştirdiği ikinci periyotta son bölümü daha iyi oynayan Gaziantep Basketbol, ilk yarıyı 47-39 önde tamamlayan taraf oldu. İlk yarının sonlarında, Bahçeşehir Koleji tarafından Dwight Hardy’nin bulduğu 3 sayılık isabetin 24 saniye dolduktan sonra geldiği kararına çok sinirlenen Stefanos Dedas, hakemler tarafından teknik faulle cezalandırıldı.

Üçüncü periyodun da büyük bir bölümünü üstün oynayan taraf Gaziantep Basketbol oldu. Periyodun başında çift hanelere çıkan farkı Bahçeşehir Koleji, zaman zaman tek hanelere düşürse de konsantrasyonunu kaybetmeyen Gaziantep Basketbol, son periyoda 74-62’lik üstünlükle girdi.

Son periyotta da Gaziantep Basketbol, rakibine geri dönüş şansı tanımadı ve Gaziantep Basketbol, Bahçeşehir Koleji’ni 98-78 mağlup etmeyi başardı. Bu sonuçla birlikte Gaziantep Basketbol, A grubunu tek galibiyetle 2. sırada tamamlarken Bahçeşehir Koleji ise galibiyet alamayarak son sırada kaldı.
 
Gaziantep'te Jamelle Hagins 20, Drew Crawford 16, Stevan Jelovac 10, Bahçeşehir'de Dwight Hardy 14, Cameron Clark 12, Sean Armand ve Altan Erol 10'ar sayıyla takımlarının skorreleri oldu.

 

Yorumlar Okunma: 649

coil