Kartal'dan üçlük yağmuru - BasketFaul.com

Kartal'dan üçlük yağmuru

20-09-19 17:29

İSTATİSTİK: 

19. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası’nın grup maçlarının son günü, Darüşşafaka Tekfen – OGM Ormanspor maçıyla başladı. Darüşşafaka Tekfen, rakibi OGM Ormanspor’u 102-89 mağlup etmeyi başardı. Daçka'da Kartal Özmızrak 7 üçlük isabetiyle 31 sayı atarken, Ormanspor'da da Elmedin Kikanovic'ten 25 sayı geldi.

Karşılaşma, Darüşşafaka Tekfen’de Jarrod Jones'un 3 sayılık basketiyle başladı. Ardından Doron Lamb, Jones ve Hamilton ile üst üste sayılar bulmaya devam eden Darüşşafaka Tekfen, maçın başında yakaladığı bu seriyle birlikte skoru 12-0'a getirmeyi başardı. OGM Ormanspor, maçtaki ilk sayısını 3,5 dakika geride kalırken Kikanovic ile serbest atış çizgisinden bulsa da Jarrod Jones’un 3 sayılık basketiyle skor Darüşşafaka Tekfen lehine 15-1'e geldi ve ilk periyodun bitimine 6 dakika kala OGM Ormanspor molasına gidildi. Mola dönüşünde OGM Ormanspor, Christopher Warren’ın 3 sayılık basketiyle birlikte ilk şut isabetini bulmayı başardı. (15-4) Bu bölümde OGM Ormanspor, biraz daha toparlanmış bir görüntü çizdi ve Warren, Cevher Özer ve Kadir Bayram ile üst üste buldukları basketlerle birlikte periyodun bitimine 2 dakika kala farkı 9 sayıya kadar indirmeyi başardı ve Darüşşafaka Tekfen molasına gidildi. (23-14) Mola dönüşü periyodun geri kalan bölümü karşılıklı basketlerle geçildi ve ilk periyodu Darüşşafaka Tekfen, 28-18 önde tamamladı.

İkinci periyodun başında, maçın başında olduğu gibi Darüşşafaka Tekfen serisi vardı. Darüşşafaka Tekfen, Bonzie Colson’ın üst üste bulduğu 7 sayıyla birlikte bir anda farkı 17 sayıya çıkartı. (35-18) Periyodun geri kalan bölümünde OGM Ormanspor, kaçan şutlar ve üst üste gelen top kayıplarıyla birlikte iyice konsantrasyonunu kaybetmiş bir görüntü çizdi ve Darüşşafaka Tekfen, yüksek şut isabet yüzdesiyle birlikte periyodu 55-29 önde tamamlamayı başardı.

Üçüncü periyotta açılışı, Darüşşafaka Tekfen’de Kartal Özmızrak 3 sayılık basketiyle yaptı. (58-29) Bu periyotta savunmada sertliğini arttıran ve rakibine kolay sayı şansı vermeyen OGM Ormanspor, bir ara farkı 20 sayının altına kadar çekti. Fakat periyodun sonuna doğru toparlanan Darüşşafaka Tekfen, son periyoda 83-56’lık üstünlükle girmeyi başardı.

Son periyotta skorun da etkisiyle zaman zaman konsantrasyon kaybı yaşayan Darüşşafaka Tekfen karşısında OGM Ormanspor farkı azaltsa da Darüşşafaka Tekfen, sahadan 102-89 galip ayrıldı ve B grubunu 1 galibiyetle birlikte lider Lokomotiv Kuban’ın ardından 2. sırada tamamladı. Grup müsabakaları sonunda galibiyeti bulunmayan OGM Ormanspor ise son sırada kaldı.

Yorumlar Okunma: 1802