Başkan Deveciler "Acemiyiz" dese de Denizli'den akıllı adımlar - BasketFaul.com

Başkan Deveciler "Acemiyiz" dese de Denizli'den akıllı adımlar

20-09-19 11:43
Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, henüz ikinci senesinde olan çok yeni bir takım. Ancak geçtiğimiz sezon TB2L'de mücadeleye başlayan Denizli Merkezefendi, fırtına gibi başladığı sezonu şampiyon tamamlayarak TBL'ye yükseldi. Çoğunlukla belediye takımlarının sıkıntı yaşadığı şu günlerde Merkezefendi'nin mücadele ve arzusu özellikle Denizlili basketbolseverleri çok mutlu etmiş olsa gerek çünkü çok iyi ve kalabalık bir basketbol seyircisi mevcut. Denizli bu takımı sahiplenmiş.
 
Şehrin sabırsızlıkla beklediği takım geçen sezon kuruldu. Tribünle o kadar güzel bir sinerji yakalandıki iç saha maçlarını bazı BSL maçlarından bile daha kalabalık seyirci önünde oynadılar. TB2L'yi düşünecek olursak bu çok da kolay bir şey değil. 
 
Biz de TBL sezonu başlamadan önce Kulüp Başkanı Veli Deveciler ile bir araya gelerek pek çok konuyla ilgili görüşlerini aldık. 
 
"Geçen sene kurulmuş bir takımız ve sezonu çok iyi geçirerek bu sene TBL'ye çıktık. Biz de geçen seneki başarılı kadrodan 6 oyuncuyla devam kararı aldık. Yeni aldığımız 6 oyuncuyla da kadromuzu harmanladık. Bizim buradaki amacımız heyecan verici bir takıma sahip olmak ve bizi izlemeye gelenlerin keyifli zaman geçirmelerini sağlamak. Kazanmak kaybetmekten ziyade bu daha önemli. Sadece takımsal başarıdan ziyade, şehrin benimsediği onların keyifle buraya gelmelerini sağlamak benim için daha önemli. Hedeflerimiz elbette var ama zeminimizin sağlam olmasına sonrasında yıkılmamak için çok dikkat ediyoruz. "
 
 
Kendileri için henüz buralarda acemi ve hata yapa yapa doğruyu bulduklarını ifade etse de kulübün kurulma aşamasında yaptıkları doğru hamleleleri görmezden gelinemez nitelikte. Yönetim kurulu Denizlili işadamlarından oluşuyor. Başkan Deveciler, basketbolu çok seviyor ve bu sevgiyi heyecanıyla hepsine aktarmayı çok iyi başarıyor. 
 
"Bir tane büyük paralar veren sponsor yerine daha küçük meblağlarla daha fazla sponsorla anlaşmayı tercih ettik. Bunun sebebi de yaşanacak herhangi bir aksilikten karşılıklı olarak minimum hasar almak ve aynı zamanda tüm şehir desteğini de her anlamda arkamıza almaktı. Yolun başında bu işi planlarken iyi bir yönetim kurulu kurmaya çalışıp, belediyeden de ihtiyacımız olan yardımı alarak bu şekilde yola çıktık."
 
TBL'de yeni bir takım olmasına rağmen ilk sezonlarına iddialı bir hazırlık yaptıklarını söyleyebiliriz.
 
"Bu sezon rakiplerimize baktığımızda kendimizi iyi yerlerde gördüğümüzü söyleyebilirim. Bu seneki isteğimiz play-off oynamak. Eğer bunu başarır play-off'ta da bir sürprize imza atabilirsek bizim için başarı olur. Sürpriz olmasa da play-off'ta olmak bizim acemilik dönemini atlatma olarak görülecek. Seneye güçlü, daha iyi ve planlı gitmeye çalışacağız. Bizler de burada adım adım birşeyleri öğrenerek ilerliyoruz."
 
Denizlili basketbolseverler ilk günden itibaren Merkezefendi'yi yalnız bırakmadan her geçen gün büyümeye devam ediyorlar. Her ne kadar Denizli taraftarıyla bilinen sayılı şehirlerimizden olsa da bu iyi ilişkinin ilk günden beri kurulmasında kulübün etkisinin olduğu yadsınamaz bir gerçek olsa gerek.
 
"Salonumuzun ambiyansı çok güzel. Kadınlar da çocuklar da sayıca fazla ve bizleri maçlarımızda yalnız bırakmıyorlar. Tam bir aile ortamı yarattık diyebilirim. Sponsorlarımızı da aynı heyecana ortak ettik. Ellerinden geldikçe takip ediyorlar bizimle birlikte maçları. Belediye Başkanımız da aynı şekilde elinden geldiğince yalnız bırakmıyor bizi. Yani baktığınızda şehir tarafından sahiplenilmiş bir takım olduğumuzu söyleyebiliriz.
 
Temel hedefimiz bu salonu doldurmak aslında. Sonuçta bu iş aynı zamanda eğlence sektörüne giriyor. Üniversite salonumuzu kullanmamız bu hedeflediğimiz seyirci desteğini yakalamamızda çok yardımı oluyor. "
 
Belki yeni olsalar da adımları doğru attıklarını söyleyebiliriz. Yakın zamanda kulüplerimizde özellikle belediye destekli kulüplerimizde sıkıntı zamanlar yaşandı. Mevcut yönetimin değişiklik gösterdiği durumlarda olumlu olan durum çok nadir görüldü. Merkezefendi de olumlu gidişlere sahip olanların başında geliyordu. Mevcut yönetimin değişikliği onları olumsuz anlamda etkilemedi. Bunu nasıl başardıklarını sorduğumda ise Başkan şu yanıtı verdi:
 
"Belediye Başkanımızın 3 sene içinde buraya büyük bir spor kompleksi yapma hedefi var ve bu süreçte en üst seviyede bir erkek basketbol takımı ile kadın voleybola sahip olma isteği var. Kadın voleybolda çalışmalar başladık. Gelecek sezon liglerde mücadele edecek bir takımımız olacağına inanıyorum. Biz yolda sizin de belirttiğiniz dezavantajları yaşamamak için belediyeden aslında bağımsız, buranın ileri gelen sanayicilerinden oluşan daha çok ikinci kuşak arkadaşların olduğu güçlü bir yönetim kurulu oluşturduk. Halkımız hem yönetim kurulumuz hem de belediye başkanımızı çok seviyor. Sevilen bir ekip haline geldik. Belediye ile ilişkimizin biteceğini hiç düşünmüyorum.Çünkü kendisi de çok severekve isteyerek bizleri destekliyor. Ama bir gün böyle birşey yaşarsak da mevcut yönetim kurulumuzla bu işi götürebiliriz. Biz gönülden Denizli basketbolunun en yüksek yerlere gelmesini istiyoruz. "
 

Yorumlar Okunma: 3118