Efes'ten 100 sayı - BasketFaul.com

Efes'ten 100 sayı

19-09-19 22:28
Anadolu Efes, Zadar Turnuvası'nda ev sahibini 100-81 yendi.

Efes maça Ömercan - Simon - Tolga - Peters - Pleiss beşi ile başlarken Zadar maça Allen - Junakovic - Siriscevic - Ivanov - Jarr beşi ile başladı. Efes maçtaki ilk sayılarını Ömercan İlyasoğlu ile bulurken Zadar Bryon Allen ile skor buldu. Efes maça Simon'un skorer oyunu ile 12-2'lik hızlı bir giriş yaptı. Çeyreğin devamında Alec Peters'ın Simon'a skorda destek vermesi ile Efes hücumda rahat bir çeyrek geçirdi ve ilk çeyreği 29-19 önde kapattı. 

Efes ikinci çeyreğe Dunston'ın sayıları ile başlarken Zadar Peter Maric ile farkı tek hanelere düşürmeyi başardı. Zadar farkı 5 sayılara kadar indirse de Efes oyunun kontrolünü hiç bırakmadı ve James Anderson'ın skora katkı vermesiyle tekrar bir ivme yakaladı ve farkı çift hanelere çıkardı. Alec Peters'ın yine skorda öne çıktığı bu çeyrekte Efes devreye 51-38 önde girdi. 

Efes ikinci yarıy Dunston ve Simon'un etkili oyunu ile başladı. Çeyreğin ortasına gelindiğinde Efes rakibine 15 sayılık üstünlük kurdu. Bu bölümden sonra Zadar Bryon Allen ile skora tutunmaya çalışıp farkı tek hanelere çekse de Efes Chris Singleton ile farkı tekrar çift hanelere çıkarmayı başardı. Efes son çeyreğe 76-63 önde gitti.

Efes son çeyreğe Buğrahan ve Singleton'ın sayıları ile başladı. Zadar bu çeyrekte de Bryon Allen ile etkili olmak istese de Efes hücumdaki rahat görüntüsünü sürdürdü ve maçı da 100-81 kazandı. 

Anadolu Efes genç oyuncularına da süre verdi, Mustafa Kurtuldum 7 sayı, 3 ribaund, 1 asist, Ömercan İlyasoğlu 4 sayı, 2 ribaund, 3 asist üretti.

James Anderson 12, Bryant Dunston ve Alec Peters 13, Krunoslav Simon 14 sayıyla çift hanelere yükseldi. Zadar'da Bryon Allen 27 sayıyla sahanın skoreri oldu.

Yorumlar Okunma: 2625