Konya, PETKİM'e galip - BasketFaul.com

Konya, PETKİM'e galip

19-09-19 20:17
Hotel Angel's Park Turnuvası ikinci maçında Konyaspor 74-68 Petkim'i mağlup etti.

Karşılaşmaya Konya, Shaquille Goodwin, Mitchell Wilbekin, Berkay Sinirlioğlu, Mehmet Özdoğan ve Tufan Önen beşiyle başladı. Petkim de ise ilk beş Marvin Jones, Patrick Rempert, Hakan Yapar, Şahin Ekmen ve Recep Doğruöz şeklindeydi.

Karşılaşmaya iyi başlayan Konyaspor, kısa sürede üstünlüğü eline aldı. İlk 5 dakikada sayı üretemeyen Petkim, rakibine yaklaşamadı. Çeyreğin son bölümünde ilk iç saha isabetini kaydeden İzmir ekibi rahat bir nefes aldı. Skor farkını kısa sürede kapatarak maça tekrar ortak oldu. Çeyreğin sonunda öne geçen Petkim 17-19 önde tamamladı.

Karşılıklı basit hataların yapıldığı ikinci çeyrekte iki takım da skorda zorlandı. Skorun yakın geçtiği çeyrekte Petkim üstünlüğü bırakmadı ve 32-34 önde tamamladı. 

Üçüncü çeyreğe 7-0 seriyle başlayan Konya, skor üstünlüğünü eline aldı. İlk 3 dakika skor üretemeyen Petkim'de suskunluğu Cemal Nalga'nın turnikesi bozdu. Son bölümde daha düzenli hücumlarla arka arkaya skora giden Konya, farkı çift hanelere çıkardı ve çeyreği 55-43 önde tamamladı.

Son çeyrekte de farklı üstünlüğü koruyan Konya, sahadan 74-68 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Konyaspor'da Mehmet Özdoğan 23 sayı (4/8 üçlük), 3 ribaund, 3 asist, William Goodwin 11 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Mitchell Wilbekin 14 sayı, 3 ribaund, 2 asist, İbrahim Yıldırım 12 sayı, 4 ribaundla öne çıktı.

PETKİM'de Recep Doğrusöz 14 sayı, Ali Işık ve Korayuzun Hasan 12'şer sayı kaydetti, 13'er dakika civarında süre alan iki yabancısından 4 sayı geldi. 

Yorumlar Okunma: 2408

coil