TOFAŞ'tan Gaziantep'e fark (Kağan Tolun) - BasketFaul.com

TOFAŞ'tan Gaziantep'e fark (Kağan Tolun)

18-09-19 20:03

19. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvası’nın ilk gününde Tofaş ile Gaziantep Basketbol karşı karşıya geldi. Rahat bir oyunla birlikte Tofaş, Gaziantep Basketbol karşısında sahadan 93-67 galip ayrılan taraf oldu.

Maç, Gaziantep Basketbol’da Murat Göktaş’ın 3 sayılık basketiyle başladı. İki takımda maça kötü şut yüzdesi ve karşılıklı top kayıplarıyla başladı. İlk 5 dakika, Tofaş'ın 9-5'lik üstünlüğüyle geçildi. Periyodun geri kalan kısmında toparlanan ve rakibi Gaziantep Basketbol'un faul hakkını erken doldurmasını da iyi değerlendiren Tofaş, ilk periyodu 22-14 önde tamamladı.

İkinci periyotta tamamen Tofaş üstünlüğü vardı. Periyot boyunca rakibine kolay sayı şansı vermeyen ve isabet yüzdesini de ciddi şekilde arttıran ev sahibi Tofaş, ilk yarıyı 15 sayı farkla 48-33'lük üstünlükle tamamladı.

3. periyoda daha iyi başlayan taraf daha iyi başlayan taraf, özellikle pota altında Jamal Haggins etkili oyunuyla birlikte Gaziantep Basketbol oldu. Gaziantep Basketbol, bu periyotta bir ara farkı tek haneli sayılara kadar çekse de son bölümü daha iyi oynayan Tofaş, son periyoda 71-52'lik üstünlükle girdi.

Son periyotta farkın da açık olmasının etkisiyle iki takım da daha az şans bulan oyuncularına şans verdi ve Tofaş, rahat bir oyunla birlikte sahadan 93-67 galip ayrılmayı başardı.
 

 

Yorumlar Okunma: 2179