Beşiktaş, Teksüt Bandırma'yı son çeyrekte yendi - BasketFaul.com

Beşiktaş, Teksüt Bandırma'yı son çeyrekte yendi

18-09-19 18:28

İSTATİSTİK

TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası ilk maçında Beşiktaş Sompo Sigorta, Teksüt Bandırma'yı 67-77 mağlup etti. Karşılaşmanın en değerli oyuncusu 23 sayı (8/9 iki sayı) ve 8 ribaundla Beşiktaş'tan James Mcadoo oldu.
 
Teksüt Bandırma karşılaşmaya James Smith, Erkan Yılmaz, Tyler Kalinoski, Alperen Şengün ve Emanuel Terry ile başladı. Beşiktaş'in ilk beşi ise Toddrick Gotcher, Ömer Utku Al, Birkan Batuk, James Mcadoo ve Burak Can Yıldızlı şeklindeydi. 
 
Karşılaşma karşılıklı boş atışlarla başladı. Gotcher ve Mcadoo ikilisiyle arka arkaya isabet kaydeden Beşiktaş skor üstünlüğünü eline aldı. Skor kısa sürede dengeyi getiren Teksüt Bandırma, üstünlük mücadelesini sürdürdü. İlk çeyrek 13-14 Beşiktaş'ın üstünlüğüyle geçildi.
 
İkinci çeyrekte 7-0 seri yakalayan Beşiktaş farkı açmaya başladı. Bu dakikalarda Teksüt Bandırma, hücumda etkili olsa da sayıyı bıtıremeyince öne geçme şansını iyi değerlendiremedi. İkinci çeyrek 36-40 Beşiktaş üstün tamamladı.
 
Üçüncü çeyrekte arka arkaya turnikelerle farkı çift hane sınırına getiren Beşiktaş, rakibine molayı aldırdı. Teksüt Bandırma moladan top kaybıyla dönse de sonrasında Şehmus'un basketiyle rahat bir nefes aldı. Çeyreğin ikinci yarısında çekişme arttı ve 01:55 dakika kala skor 55-55 eşitlendi. Kalan bölümde üstünlüğün sürekli el değiştirdiği çeyreği 59-60 Beşiktaş önde tamamladı.
 
Son çeyrekte farkı çift hanelere kadar çıkaran Beşiktaş, karşılaşmadan 67-77 galibiyetle ayrıldı. Beşiktaş'ta James Mcadoo 23 sayı (8/9 iki sayı), 8 ribaund ve Toddrick Gotcher 16 sayı,5 ribuand, 3 asistle galibiyette etkili rol oynadı. Teksüt Bandırma da ise James Smith 17 sayı, 2 asist ve Şehmus Hazer 15 sayı, 3 ribaundla öne çıktı.

Yorumlar Okunma: 2327