İBB Yüzde 50-50 - BasketFaul.com

İBB Yüzde 50-50

15-09-19 10:13
İstanbul Büyükşehir Belediye'de yönetim el değiştirdi ve Ekrem İmamoğlu'nun ekibi iş başına geldi ancak kulübün BSL'ye katılıp katılmayacağı kesinleşmedi.

Kulübü geçen yıllardan sarkan borçla devralan yeni yönetim büyük olasılıkla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ilede  görüşecek ve İBB'nin BSL'ye katılıp katılmayacağı belli olacak. 

İBB Spor Kulübü'nün yeni başkanı Fatih Keleş "Keşke zaman eski yönetim daha önce bırakıp bize zaman bırakmış olsaydı. Ciddi borçları bulunan kulübün ekonomik yapısını toparlayıp sürdürebilirliği sağlamamız lazım. Basketbol konusunu bulunduğumuz şartlar içinde değerlendirip, alacağımız kararı kamuoyu ile paylaşacağız." dedi.

Basketfaul'un notu: Görünen o ki İBB'nin katılıp katılmayacağı ihtimali yüzde 50. Benzer durumdaki Afyon Belediye'de bir genel menajer sorumluluk alıp durumu toparlarken, arkasında İstanbul Belediyesi'nin gücü olan bir kulüpten de, ligin başlamasına kısıtlı süre kalmasına, zor şartlara rağmen yöneticilerin ateşten gömleği giyip devam etmelerini bekleriz. Gerekirse kervan yolda düzülür. 

Öte yandan bütün bu yaşananlardan sonra TBF'nin lige katılım şartlarını değiştirip kimin oynayacağını Temmuz ayında belirlemesi, bunun için de belli bir teminat alması gerekiyor. Aksi halde özellikle belediye kulüpleri ile ilgili bu tür sorunları yaşamaya devam edeceğiz. 

Yorumlar Okunma: 4149