Ateşdağlı: Hazırlık maçlarında kendimizi göreceğiz - BasketFaul.com

Ateşdağlı: Hazırlık maçlarında kendimizi göreceğiz

10-09-19 17:23
TBL'de mücadele eden Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket takımı Perşembe günü Manisa'da Akhisar Belediyesi ile Cuma günü ise Manisa BŞB ile iki hazırlık maçı oynayacak.

Yeni sezon öncesi ilk hazırlık maçlarına çıkacak olan Merkezefendi, bu iki maçın ardından 19-21 Eylül'de Hotel Angel's Park tarafından düzenlenen hazırlık turnuvasından boy gösterecek. Ateşdağlı. “Bunlar ilk maçlarımız olacak. Açıkçası bizim için bu tamamen antrenman turnuvası ve bütün takımı görmek istiyoruz. Bütün oyuncuları oynatmak istiyoruz. Onlarla birlikte çeşitli rotasyonlar deneyeceğiz. Onları görmemiz anlamında keyifli hazırlık maçları olacağını düşünüyorum. Akhisar da Manisa da zaten daha önce söylediğim gibi ligin iyi takımlardan biri. Kendimizi bir nebze de olsa görmemiz anlamında dediğim iyi olacak. Oyuncuların birbirleriyle uyumlu olmasını istiyoruz. Bu maçlar için şu an kazanmak veya kaybetmek bunlar birinci planda olan şeyler değil. Eksileri, artıları görmek için çok iyi olacak” dedi. 

Ateşdağlı, hazırlık maçlarının tamamlammasının ardından 30 Eylül – 7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Federasyon Kupası ile ilgili olarak da şunları söyledi. "“Federasyon Kupası önemli bir turnuva. Her takım hem kendini hem rakip takımları görüyor. Herkes aynı yerde olduğu için herkesin birbirini seyretme fırsatı oluyor. Keyifli bir turnuva olacağını düşünüyorum. Bence Eskişehir de olacak olması çok güzel olmuş. Eskişehir güzel bir yer ve takım kapansa da basketbolu seven iyi bir seyirci kitlesi var. Orada grubumuza baktığımızda ise mücadeleci takımlar olduğunu görebiliriz.. Bandırma zaten altyapıya inanılmaz yatırımlar yapmış bir takım. Gemlik, düzenli basketbol oynayan genç ve mücadeleci bir takım. Yalova ise yeni bir takım. İstekli olacaklarını düşünüyorum. Bizim için orası da son derece verimli geçecek diye düşünüyorum” .
 

Yorumlar Okunma: 1117