Yeni Zelanda'ya şut idmanını kaybettik, 22. olduk - BasketFaul.com

Yeni Zelanda'ya şut idmanını kaybettik, 22. olduk

09-09-19 15:33

İSTATİSTİK: 
Milliler idman maçı havasında geçen mücadelede Yeni Zelanda'ya 102-101 mağlup oldu. Bu sonuçla iki takım da Olimpiyat Elemeleri'ne katılma hakkı kazandı. Milliler 1 sayıyla kaybettiği için İran ile averajını eşitledi ama daha çok sayı ürettiği için 22. olarak turnuvayı bitirdi. Millilerde Cedi maç topunu sokamayınca son saniyelerde maçı kazanmaya çalışmadık. Cedi karşılaşmayı 32 sayıyla Melih ise 27 sayıyla tamamladı.


Karşılaşma iki takımın yüksek tempolu hücumuyla başladı. Rakip uzunlar çok erken faul sıkıntısına girse de dış atışlarla üretimi sağladılar. Çeyrek boyu Cedi ve Melih ile çok etkili olduk. Son saniyede Cedi'nin panyalı üçlüğüyle ilk çeyreği 31-26 önde tamamladık.

İlk çeyrekten çok farklı geçmeyen ikinci çeyrekte de sadece hücumlar konuştu. Kaçan boş atışlar olmasa NBA maçından farklı bir skor ortaya çıkmayacaktı. İki tarafın da savunmayı ikinci plana alması hücumlarda seyir zevki yüksek bir mücadeleyi ortaya çıkardı.  Skor iki tarafa da gidip gelirken ilk devreyi 53-50 önde tamamladık.

Üçüncü çeyreğin ilk kısmı biraz yavaş geçse de Yeni Zelanda'nın tam sahadan baskısıyla tempo arttı. Melih ve Cedi'nin sürüklediği milliler savunma yapma gereği bu çeyrekte de duymadı. Son çeyreğe girerken 77-74 üstünlüğümüz bulunuyordu.
 
Son çeyrek oyun biraz daha ciddileşti. İki takımın antrenörü de çok fazla olmamak şartıyla maçı kazanma dürtüsüne girince daha keskin hücumlar izleidk. Delaney'nin atletizmiyle yarattığı fark Yeni Zelanda'yı öne taşıdı. Melih ve Cedi'ye son bölümde Wilbekin de katıldı. Son anlarda skor iki tarafa da gidip geldi. Fotu Yeni Zelanda'yı son kez öne geçirirken Cedi'nin maç topunu kaçırmasıyla karşılaşmadan Yeni Zelanda 102-101 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 3135