Milli Takım'da uzun oyuncu sorunu - BasketFaul.com

Milli Takım'da uzun oyuncu sorunu

09-09-19 10:30
Bir dönem uzun oyuncu pozisyonunda "Acaba hangisi kadroya hangileri girecek, kimler dışarıda kalacak?" noktasından, bugün "Yoksa uzun mu devşirsek?" diye konuşmaya başladığımız günlere geldik.

Semih Erden sakatlıklarına karşın oynamaya çalışıyor. Takımında az süre alan Sertaç Şanlı elinden geleni yapmaya çalışıyor, Ege Arar ise henüz bu seviyeye hazır değil.

Uzun pozisyonunda sıkıntı yaşarken beklenmedik olumsuz gelişmelerin de etkisi oldu. Enes Kanter tercihini ihanet çetesinden yana kullandı, Ömer Faruk Yurtseven kimsenin okuyamadığı davranışlar içinde uzaklaştı, Ömer Aşık geçirdiği hastalık nedeniyle basketbolu bıraktı, Oğuz Savaş oynamaya oynamaya pas tuttu... Ve Furkan Aldemir sakatlığın pençesine düştü. Darüşşafaka'nın Eurocup şampiyonu olduğu sezonu tamamladıktan sonra dizindeki kıkırdaktan ameliyat olan ancak bu yeterli olmayınca ikinci kez bıçak altına yatan Furkan büyük olasılıkla bu sezonu da kaçıracak. 

Belki de altyapı milli takımımızda oynayan Adem Bona veya Türklük işlemleri bitmek üzere olan TOFAŞ'taki Ezekel Davo'yu, yani iki Nijeryalı'dan birini önümüzdeki yıllarda milli takım formasıyla göreceğiz. 

 

Yorumlar Okunma: 6978